Wiadomości

  • 30 lipca 2021
  • wyświetleń: 438

Ogrodzenie panelowe jako idealny sposób grodzenia domu jednorodzinnego

Materiał partnera:

Budowa domu jednorodzinnego to spore wyzwanie także pod względem finansowym. Zabezpieczenie terenu budowy ogrodzeniem jest obowiązkiem każdego inwestora. W tym celu stawia się płot tymczasowy, którego rolę pełni najczęściej ogrodzenie panelowe. Coraz więcej właścicieli domów jednorodzinnych jednak widząc zalety paneli ogrodzeniowych, decyduje się zostawić je na stałe. Czy płot panelowy do dobry sposób na grodzenie domu jednorodzinnego? Sprawdźcie.

Whitpress


Jakie zalety ma ogrodzenie panelowe?Jeszcze niedawno ogrodzenie panelowe głównie stosowano na terenach przemysłowych oraz jako zabezpieczenie placu budowy, ale ze względu na liczne zalety zdobywa ono coraz większą popularność jako stałe ogrodzenie domu jednorodzinnego. Do jego największych zalet należą:

  • - nowoczesny estetyczny design


Ażurowy minimalistyczny wygląd panele zawdzięczają wypełnieniu stalowymi prętami prostymi 2d lub przetłaczanymi 3d o charakterze kratowanym, gdzie pionowe pręty przecinają się w kilku miejscach z poziomymi, tworząc prostokątne oczka o różnym zagęszczeniu, uzależnionym od grubości i rozstawienia metalowych elementów. W przypadku paneli przetłaczanych dodatkowo obserwuje się charakterystyczne i efektowne przetłoczenia w kształcie litery V.

  • - szybki i łatwy montaż


Ogrodzenie panelowe nie wymaga ciągłych fundamentów pod całą długością płotu. Lekka konstrukcja z powodzeniem stabilnie utrzymuje się przy zastosowaniu fundamentów punktowych jedynie pod słupkami, do których przytwierdza się gotowe panele za pomocą obejm. Wykwalifikowana ekipa postawi taki płot wokół domu jednorodzinnego nawet w jeden dzień. Z powodzeniem można też zrobić to samodzielnie w celu ograniczenia kosztów.

  • - wytrzymałość i odporność na korozję


Ogrodzenie panelowe domu jednorodzinnego wykonane z ocynkowanej ogniowo i pomalowanej proszkowo stali nie wymaga konserwacji, jak w przypadku ogrodzeń drewnianych, a jego wytrzymałość na trudne warunki atmosferyczne i korozję sięga, jak podkreślają eksperci, nawet kilkudziesięciu lat. Płot taki dzięki odpowiedniej sztywności jest również wytrzymały na uszkodzenia mechaniczne. Zależy to jednak w dużej mierze również od grubości prętów, które nie powinny być cieńsze niż 5 mm.
  • - duże możliwości aranżacyjne i niska cena


Panelowe ogrodzenie domu jednorodzinnego może występować w wielu kolorach, dzięki czemu łatwo dopasować je do innych elementów architektonicznych posesji. Nie musi mieć podmurówki, ale dla podniesienia walorów dekoracyjnych można oczywiście ją zamontować. Jeśli jednak ktoś woli ozdobić płot pnącą roślinnością i zapewnić sobie prywatność lepiej z podmurówki zrezygnować. Panele ogrodzeniowe można łączyć ze słupkami wykonanymi z betonu, czy cegły klinkierowej, a także wielu innych materiałów, co daje duże możliwości aranżacyjne. Niska cena płoty panelowego jest dodatkowym bodźcem, który ostatecznie przekonuje wielu inwestorów.

ogrodzenia-panelowe


Czy warto postawić na panelowe ogrodzenie domu jednorodzinnego?Odpowiedź na to pytanie może być tylko jedna - oczywiście, że warto. Można zyskać trwałe nowoczesne ogrodzenie, które sprawdzi się najpierw jako płot tymczasowy podczas budowy, a potem zostanie na stałe. Nie ograniczy widoku, chyba że właściciel zechce trochę prywatności i obsadzi je roślinami. Na rynku pojawiają się również panele z elementami wymiennymi, zawierającymi napisy, motywy świąteczne, czy roślinne, co może jeszcze bardziej uatrakcyjnić przydomowy płot.

Wszystko wskazuje na to, że ogrodzenie panelowe domu jednorodzinnego stanie się wkrótce powszechnym obrazkiem. I dobrze, ponieważ jego nienachalny nowoczesny design nie zakłóci wizualnie przestrzeni, ale będzie z nią idealnie współgrał.