tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 1 sierpnia 2021

[Historyczne zdjęcia] Oblężenie Jeziora Paprocańskiego w latach 70.

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Historyczne zdjęcia" podaj

W Jeziorze Paprocańskim znów zakwitły sinice, więc, dodając Wam otuchy, publikujemy fotografię ukazującą, jak mieszkańcy naszego miasta wypoczywali nad tyskim zbiornikiem w latach 70. To kolejna fotografia z archiwum Muzeum Miejskiego w Tychach. Jej autorem jest Zygmunt Wieczorek.

Reklama

Kapiel w Jeziorze paprocańskim, lata 70.
Kapiel w Jeziorze Paprocańskim, lata 70. · fot. archiwum Muzeum Miejskiego w Tychach


Na zdjęciu dzieci z opiekunami kąpią się w jeziorze, a na brzegu opalają się i wypoczywają całe rodziny. W latach 70. XX w. w okresie letnim w niedziele i w wakacje, mieszkańcy chętnie spędzali czas na terenie ośrodka. Działalność prowadziły Bar „Wypoczynek” oraz punkty sprzedaży napojów chłodzących i lodów. W pobliżu jeziora znajdował się plac zabaw dla dzieci, a wzdłuż ogrodzenia usytuowano domki kempingowe. W niektóre niedziele organizowano dla pracowników tyskich przedsiębiorstw i ich rodzin, imprezy rozrywkowe i artystyczne, były to tak zwane zielone niedziele, w czasie których odbywały się m.in. zawody sportowe i sprawnościowe dla dzieci i dorosłych, pokazy mody, występowały zespoły muzyczne i można było potańczyć.

Zygmunt Wieczorek - w latach 1960-1999 fotoreporter Dziennika Zachodniego oraz Trybuny Robotniczej. Rejestrował wydarzenia polityczne i społeczne na Śląsku. W Tychach, w latach 70. XX wieku dokumentował architekturę miasta, uroczystości miejskie, wizyty ważnych osobistości państwowych i partyjnych, rozwój przemysłu oraz wydarzenia sportowe.

Więcej historycznych zdjęć z naszego miasta: muzeum.tychy.pl/zbiory

ar / tychy.info

źródło: Muzeum Miejskie w Tychach

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Historyczne zdjęcia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Historyczne zdjęcia" podaj