Wiadomości

  • 30 lipca 2021
  • 9 sierpnia 2021
  • wyświetleń: 5002

2 nowe metrolinie oraz linia uzupełniająca dla Tychów i Bierunia

M102 i M108 - to dwie kolejne autobusowe linie metropolitalne, które 7 sierpnia wyjechały na ulice siedmiu miast i gmin GZM. Będą jeździły ze zwiększoną częstotliwością kursowania, aby usprawnić codzienne podróże po Metropolii. Tego dnia uruchomiona została również nowa linia uzupełniająca, która ułatwi mieszkańcom Tychów, Bierunia i Chełma Śląskiego dojazd w rejon kopalni KWK Piast.

Metrolinie, autobus
2 nowe metrolinie wyjadą na drogi metropolii już 7 sierpnia · fot. ZTM


7 sierpnia ruszyły kolejne linie metropolitalne: M102 i M108. Nowe „eMki" pojawią się w Tychach, Tarnowskich Górach, Radzionkowie, Bytomiu, Bieruniu, Imielinie i w Chełmie Śląskim. Zarząd Transportu Metropolitalnego uruchamia także specjalną linię uzupełniającą nr 554.

To kontynuacja realizacji jednego z kluczowych projektów - uruchomienie ponad 30 metrolinii, usprawniających codzienne podróże po Metropolii.

Na trasie Tychy - Bieruń - Chełm Śląski - Imielin M108 zastąpi linię autobusową 54. Pasażerowie mogą skorzystać ze zwiększonej liczby kursów, które realizowane będą w równym takcie. W dni robocze nowa „eMka" na przystankach pojawiać się będzie co 30 minut, a w soboty - co godzinę.

metrolinie


Dodatkowo nowością jest uruchomienie linii 554, która uzupełnieni kursy przebiegające przez Tychy, Bieruń i Chełm Śląski. Celem linii jest usprawnienie dojazdu w rejon kopalni KWK Piast w Bieruniu. Linia 554 będzie zatrzymywać się na przystankach, które nie będą obsługiwane przez M108.

M102 kursuje na trasie Tarnowskie Góry Dworzec - Radzionków - Bytom Dworzec, obsługując przystanki z większą częstotliwością niż linia 94, którą zastąpi nowa „eMka" - od poniedziałku do piątku będzie to o ponad 20 kursów więcej. M102 w dni robocze jeździć będzie co 20 minut, tak by usprawnić dojazd i powrót z pracy, ze szkoły. W dni wolne, w tzw. szczycie komunikacyjnym, pasażerowie mogą podróżować tą metrolinią co 30 minut, a poza godzinami szczytu co godzinę.

metrolinie


- Systematycznie uruchamiamy kolejne linie metropolitalne. Chcemy maksymalnie zmniejszyć czas oczekiwania na kolejny kurs, zapewnić regularną częstotliwość oraz dobrze skomunikować cały obszar, gdzie docierają pojazdy ZTM - mówi Małgorzata Gutowska, dyrektor Zarządu Transportu Metropolitalnego w Katowicach.

- Jesienią planujemy uruchomić co najmniej kolejne linie metropolitalne. Będą one przejeżdżać przez Kobiór, Tychy, Katowice, Wyry, Orzesze, Łaziska Górne, Mikołów, jak również połączą sosnowiecką strefę ekonomiczną z Mysłowicami oraz Katowicami. Co ważne „eMki" obsługiwane będą coraz lepszymi pojazdami. Zależy nam, aby podróże komunikacją miejską były przyjemne i komfortowe - dodaje Gutowska.

Szczegółowe informacje oraz komunikat dotyczący linii metropolitalnych można znaleźć na stronie Zarządu Transportu Metropolitalnego.

ar / tychy.info

źródło: ZTM

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.