tychy.info

Wiadomości

  • 29 lipca 2021

Jak przeprowadzić montaż paneli betonowych na ścianie? Sprawdź!

Materiał partnera:

Dekoracyjne płyty z betonu architektonicznego kojarzą się z masywnym materiałem, którego montaż może sprawić trudności. Czy rzeczywiście taki jest? A może wręcz przeciwnie: nowoczesny beton da się przymocować do ściany szybko i bez większego wysiłku? Sprawdziliśmy, jakie metody montażu sprawdzają się najlepiej i spieszymy z odpowiedziami na pytania, które zadaje sobie większość osób, planujących stworzenie betonowej ściany we własnym domu. Przekonaj się, czego jeszcze nie wiesz o montażu betonowych płyt!

Jak przeprowadzić montaż paneli betonowych na ścianie? Sprawdź!


Beton architektoniczny na salonach! Przygotuj ściany na jego przybycieNaturalny materiał jakim jest beton architektoniczny, znajduje się w czołówce dekoracji ściennych nowej generacji. Podobnie, jak wysokiej jakości fototapety, również beton jest w stanie ozdobić ścianę w niebanalny sposób. Z racji tego, że żadna tapeta nie odwzoruje struktury betonu i nie zapewni takiego efektu głębi, jak on sam, miłośnicy przestrzennych wzorów nie powinni się zastanawiać. Złożenie zamówienia na panele betonowe to jednak nie wszystko. Zanim nowa aranżacja będzie gotowa, trzeba odpowiednio przygotować ścianę i zamontować beton, zgodnie ze wskazówkami producenta.

Z reguły możliwości są dwie, ściśle związane z rodzajem podłoża. Jeśli jest ono idealnie gładkie, na ścianę został nałożony tynk cementowo-wapienny, a całość została zagruntowana i oczyszczona, beton architektoniczny można nakleić przy pomocy kleju. Podobnie postępuje się w przypadku płyty OSB czy MFP - to podłoża bezproblemowe, do których beton przykleja się specjalnym klejem. Inaczej sytuacja wygląda, kiedy podłoże jest trudne lub płyty bardzo duże i grube, a producent odradza klejenie ich bezpośrednio do ściany. Wówczas stosuje się dedykowane kotwy i śruby. Do każdej płyty należy przymocować otwory do zamontowania szyn. Następnie szyny się przykręca, a do otworu wprowadza klej. Pozostaje przykręcenie zawieszek i umieszczenie płyt na ścianie. Jeszcze inna metoda to montaż betonowych płyt na specjalnych profilach. Wykorzystuje się ją głównie w kładzeniu zewnętrznych płyt elewacyjnych.

Kilka godzin pracy i trwały efekt. Zapewnią go betonowe płyty 3DBez wątpienia najprostszym sposobem montowania płyt z betonu na ścianie jest pierwsza z wyżej wymienionych: na klej. Chcąc ją przeprowadzić należy upewnić się, że ściana została prawidłowo otynkowana i dokładnie zagruntowana. To pozwoli zaoszczędzić wiele czasu i wykonać prosty montaż. Gdy beton architektoniczny znajdzie się już na ścianie, pozostanie jego zaimpregnowanie. Po wyschnięciu, można cieszyć się efektem. Ten może być bardzo zaskakujący - płyty 3D występują w przeróżnych wzorach, mają rozmaite faktury i kolory. Doskonale nadają się do sypialni, salonu, do pokoju nastolatka, a nawet łazienki. Mając świadomość tego, że ich montaż nie jest wymagający, udaj się na stronę producenta VHCT i sprawdź ofertę na beton architektoniczny. Kto wie, być może zainspirujesz się na tyle, że już niedługo wnętrza Twojego domu zyskają zupełnie nowy wygląd!