Wiadomości

  • 28 lipca 2021
  • wyświetleń: 5299

[FOTO] Co słychać na budowie Gemini Parku? Ostatnia prosta prac

Gemini Park Tychy rośnie. Już od ponad roku i trzech miesięcy trwa rozbudowa największego w Tychach centrum handlowego. W efekcie prac galeria ma zyskać ok. 7 tys. m kw. i docelowo liczyć 44 tys. m kw. powierzchni handlowej. Nowa część, połączona z istniejącym już obiektem, powstaje od strony północnej galerii, vis a vis niedawno otwartej Castoramy.

Co słychać na budowie Gemini Parku? Ostatnia prosta prac - 07.2021
Co słychać na budowie Gemini Parku? Ostatnia prosta prac - 07.2021 · fot. Gemini Park Tychy


Rozbudowa centrum handlowego dobiega końca. I chociaż jeszcze nie ma oficjalnej daty zakończenia prac, to wszystko wskazuje na to, że te wchodzą właśnie w ostatni etap. W efekcie prac centrum zyska dodatkowo ok. 7 tys. m kw. Dzięki inwestycji galeria poszerzy swoją ofertę o rozrywkę, a także nowe sklepy i restauracje. W nowej części działać będzie m.in. 7-salowe kino. Kształtu zaczynają nabierać pierwsze lokale.

- Zakończone zostały już prace związane ze stanem surowym zamkniętym, a obecnie trwają ostatnie poprawki na elewacji. Lada moment pojawią się na niej także pierwsze szyldy. Na ukończeniu są też prace instalacyjne i wykończeniowe, a także prace związane z drogami, chodnikami i zielenią - wylicza Tomasz Misztalewski, dyrektor Gemini Park Tychy.

Co słychać na budowie Gemini Parku? Ostatnia prosta prac - 07.2021
Co słychać na budowie Gemini Parku? Ostatnia prosta prac - 07.2021 · fot. Gemini Park Tychy


Roboty prowadzone są także we wnętrzu obiektu. - Prace wykończeniowe i instalacyjne na pasażu handlowym i w pozostałych częściach wspólnych są już znacznie zaawansowane. Wnętrze nowej części zaczyna więc nabierać kształtu. Jednocześnie też trwają prace odbiorowe, pomiarowe i rozruchowe. Każdego dnia na budowie pracuje dziś blisko 120 robotników - dodaje.

Co ważne, kształtu zaczynają nabierać także pierwsze lokale. - Rozpoczęliśmy już prace nad lokalem naszego głównego najemcy - kina. Obecnie trwają roboty związane z adaptacją przestrzeni. Kino zajmie ok. 2,5 tys. m kw. Póki co możemy tyle zdradzić. W pozostałych lokalach, które już przekazane zostały pierwszym najemcom również prowadzone są prace wykończeniowe - informuje T. Misztalewski.

Zgodnie z zapowiedziami w nowej części Gemini Park powstanie największe w mieście i najnowocześniejsze na Śląsku kino, liczące sobie aż 7 sal. Znany jest też pierwszy najemca. Podpisana jest już umowa z siecią sklepów Action, która w nowej części wynajmie lokal mający 915 m kw. Ten ma zostać otwarty jeszcze przed otwarciem samej nowej części. Finalizowane są także pozostałe umowy.

Co słychać na budowie Gemini Parku? Ostatnia prosta prac - 07.2021
Co słychać na budowie Gemini Parku? Ostatnia prosta prac - 07.2021 · fot. Gemini Park Tychy


- Komercjalizacja Gemini Park podobnie jak budowa wchodzi właśnie w ostatni etap. Wspiera nas w tym Colliers, jedna z największych na rynku firm doradczych. Już dziś możemy zdradzić, że w nowej części oprócz Action i kina, pojawią się także sklepy z ofertą wyposażenia wnętrz, a także nowe punkty gastronomiczne ulokowane w jeszcze większej strefie restauracyjnej. W sumie nową część wypełni 8 nowych najemców - informuje Daniel Słuchocki, kierownik dzierżawy w Gemini Holding.

- Realizowana w Tychach rozbudowa idealnie wpisuje się w rozwój tutejszego handlowego „Power Center”, w sercu, którego ulokowane jest Gemini Park - zauważa Anna Malcharek, dyrektor zarządzający Gemini Holding. - Dzięki inwestycji przestrzeń ta, mająca mieć docelowo aż 100 tys. m kw. GLA, zyska dodatkowe sklepy i restauracje, ale przede wszystkim unikalną nie tylko w Tychach, ale i regionie ofertę rozrywkową, opartą na nowoczesnym kinie. To pozwoli galerii nie tylko w pełni wykorzystać potencjał płynący z lokalizacji w handlowym hubie, ale też wynikający ze strategicznego położenia w sąsiedztwie Katowickiej Strefy Ekonomicznej, którą każdego dnia odwiedza ponad 80 tys. pracowników - dodaje.

ar / tychy.info

źródło: Gemini Park Tychy

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Gemini Park Tychy" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Gemini Park Tychy

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Gemini Park Tychy" podaj