Wiadomości

  • 29 lipca 2021
  • wyświetleń: 2542

Muzyczne Wieczory: klasyki polskiej piosenki na Paprocanach

Muzyczne Wieczory nad Jeziorem to letni cykl koncertów, które w każdy piątek lipca i sierpnia będą odbywać się nad Jeziorem Paprocańskim. Podczas kolejnego wydarzenia Agnieszka Zimna (wokal) i Piotr Pudełko (piano) wykonają dobrze znane polskie piosenki z repertuaru m.in. Anny Jantar, Ewy Bem, Hanny Banaszak.

Usłyszymy znane melodie w kameralnym ujęciu. Koncert odbędzie się w piątek, 30 lipca o godzinie 20.00. Wstęp wolny!

Przedstawiamy twórców:

Agnieszka ZimnaAgnieszka to absolwentka studiów licencjackich i magisterskich na kierunku: Kompozycja, Dyrygentura i Teoria muzyki, specjalności: Dyrygentura chóralna. Studia ukończyła przedstawiając pracę magisterską pt. „Konwencje kompozytorskie we współczesnych opracowaniach modlitwy Ave Maria na chór”. Studia licencjackie ukończyła również na Teorii muzyki.

Agnieszka Zimna
Agnieszka Zimna · fot. MCK Tychy


W dorobku dyrygenckim posiada koncerty w kraju i za granicą z Chórem Szkoły Muzycznej II stopnia w Sosnowcu. Współpracowała z Chórem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego i prowadziła Zagłębiowski Zespół Wokalny. Niemal przez całe studia pełniła funkcję prezesa Chóru Akademii Muzycznej w Katowicach oraz przewodniczyła akademickiemu Kołu Naukowemu Dyrygentów Chóralnych „Choral Art”.

Obecnie, od 2016 roku, prowadzi Tyski Chór Mieszany Presto Cantabile, gdzie jest drugim dyrygentem.

Piotr PudełkoUrodził się w 1997 r. w Tychach. Jest absolwentem Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie saksofonu. Obecnie jest studentem pierwszego roku studiów stacjonarnych II stopnia Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach kształcąc się na kierunkach: kompozycja oraz instrumentalnym - saksofon.

W roku 2011 i 2012 uczestniczył jako kompozytor, aranżer i solista w dwóch kolejnych edycjach Warsztatów Jazzowych „Composer Lab” organizowanych przez Jazz Haus Schule w Kolonii. W roku 2013 skomponował oraz wykonał muzykę do sztuki „Hebama” w reż. Iwony Woźniak (przedstawienie nominowane do „Złotej Maski”).

Piotr Pudełko
Piotr Pudełko · fot. MCK Tychy


W październiku 2020 r. został laureatem II nagrody (I nie przyznano) w Międzynarodowym Konkursie Kompozytorskim im. H.M. Góreckiego w Katowicach za utwór „Pater Noster na chór mieszany a cappella”. Kompozycja została prawykonana 4 grudnia 2020 r. przez Chór Filharmonii Śląskiej pod dyrekcją Jarosława Wolanina w ramach Międzynarodowych Dni Henryka Mikołaja Góreckiego Online
HoloGramy w Katowicach.

Jest laureatem wielu programów stypendialnych m.in.: Stypendium Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, Stypendium Marszałka Województwa Śląskiego w dziedzinie kultury, Funduszu Popierania Twórczości ZAiKS, Stypendium Prezydenta Miasta Tychy „Tyskie Orły”, Stypendium Prezydenta Miasta Tychy „Quod discis tibi discis” oraz Stypendium Rektora Akademii Muzycznej w Katowicach dla najlepszych studentów.

W grudniu 2019 roku Piotr Pudełko został laureatem VI edycji Tyskiego Banku Kultury, w ramach którego w roku 2020 zrealizował autorski projekt: „In memoria di Padre della Patria” - wydanie autorskiej płyty CD z utworami do tekstów Świętego Jana Pawła II, jako hołd w 100. rocznicę urodzin.

ar / tychy.info

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Miejskie Centrum Kultury" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Miejskie Centrum Kultury

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Miejskie Centrum Kultury" podaj