Wiadomości

  • 27 lipca 2021
  • wyświetleń: 1628

Kilka wykroczeń za jednym razem. 35-latka zapłaci 600 zł mandatu

Policjanci z tyskiej grupy SPEED zatrzymali do kontroli drogowej 35-letnią kierującą fordem. Kobieta na krótkim odcinku ulicy Towarowej dopuściła się kilku wykroczeń. Łącznie otrzymała 14 punktów karnych i 600 złotych mandatu.

Policja, speed, radiowóz
Radiowóz grupy speed · fot. KWP Katowice


Grupa „SPEED”, nie skupia swojej uwagi wyłącznie na przekraczaniu dopuszczalnej prędkości. Ich uwagę tym razem przykuła jazda kierującej pojazdem lewym pasem ruchu. Jest to jedno z wykroczeń, które prowadzi do niebezpiecznych sytuacji i zdarzeń drogowych, a także wpływa na pogorszenie płynności ruchu.

Podczas jazdy kobieta dopuściła się także innego, bardzo niebezpiecznego manewru na drodze. W pewnym momencie ominęła inny pojazd, który zatrzymał się, aby przepuścić pieszych przez oznakowane przejście dla pieszych. Wszystkim tym wykroczeniom towarzyszyło także przekroczenie prędkości o 20 km/h. Łącznie 35-letnia kobieta otrzymała 600 złotych mandatu i 14 punktów karnych.

Policjanci grupy SPEED od początku roku skontrolowali ponad 1300 pojazdów i odnotowali prawie półtora tysiąca wykroczeń. W 17 przypadkach zatrzymywali prawa jazdy, a 49 kierującym dowody rejestracyjne pojazdów.

Policja przypomina, że większości zdarzeń drogowych jesteśmy w stanie uniknąć poprzez jazdę zgodną z przepisami ruchu drogowego. Apeluje o jazdę zgodą z przepisami i rozsądek na drodze.

ar / tychy.info

źródło: KMP Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.