Wiadomości

  • 26 lipca 2021
  • wyświetleń: 2299

Podtopienie na os. M. Radny: odwodnienie powstało w 2016 roku

Radny Jarosław Hajduk w interpelacji złożonej na biurko prezydenta miasta przypomniał, że w 2016 roku przy Al. Jana Pawła II zostało wykonane odwodnienie. Niestety lipcowa ulewa pokazała, że nie działa ono tak, jak powinno. Przedstawiciel mieszkańców poprosił o podjęcie skutecznych działań chroniących teren osiedla Magdalena przed kolejnymi podtopieniami.

Zalane osiedle M po ulewie w połowie lipca
Zalane osiedle M po ulewie w połowie lipca - 07.2021 · fot. Jarosław Hajduk


- Podczas ostatnich lipcowych opadów deszczu zalana została m.in. część al. Jana Pawła II
wraz z wjazdem na osiedle oraz parking obok budynku mieszkalnego przy ul. Moniuszki 1-3. Właściciele samochodów zmuszeni zostali do ich pośpiesznego przeparkowania, a kilka pozostawionych uległo uszkodzeniu. Rozlewisko w tym miejscu utrzymywało się przez kilka godzin, pomimo akcji z użyciem pomp zastępu straży pożarnej
- relacjonuje radny Jarosław Hajduk.

- Nadmieniam, że w 2016 roku została zrealizowana inwestycja "Budowa odwodnienia przy al. Jana Pawła II w Tychach" (koszt 1.298.880 zł). Celem było wykonanie instalacji, która skutecznie odprowadzałaby wody opadowe, gdyż problem podtopień występował od czasu powstania Osiedla M. Niestety, wydaje się, że oczekiwany efekt nie został osiągnięty - wskazuje przedstawiciel mieszkańców miasta.

I wnioskuje o podjęcie działań chroniących teren przed ponownym zalaniem. Prosi też w piśmie do prezydenta o udzielenie informacji dotyczących terminów przeglądów oraz daty ostatniego oczyszczania z osadów kanalizacji deszczowej w tym rejonie.

Radny do swojego wniosku załączył zdjęcie ukazujące stan osiedla po nawałnicy, jaka przeszła nad Tychami 16 lipca.

ar / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.