Wiadomości

  • 25 lipca 2021
  • 26 lipca 2021
  • wyświetleń: 3814

Tyszanin Mateusz Krzyżowski wystąpi w Konkursie Chopinowskim!

Wśród pianistów zakwalifikowanych do konkursu głównego przez Jury Eliminacji znalazł tyszanin Mateusz Krzyżowski! Eliminacje do Konkursu Chopinowskiego, dwukrotnie przekładane z powodu pandemii, odbyły się od 12 do 23 lipca w Sali Kameralnej Filharmonii Narodowej w Warszawie.

Tyszanin Mateusz Krzyżowski wystąpi w Konkursie Chopinowskim!
Tyszanin Mateusz Krzyżowski wystąpi w Konkursie Chopinowskim! · fot. Wojciech Grzędziński/NIFC


Do muzycznego turnieju zgłosiło się ponad 500 pianistów z całego świata. 164 spośród nich zostało dopuszczonych do udziału w Eliminacjach na podstawie przesłanych nagrań. Ostatecznie do Eliminacji przystąpiło 151 pianistów, którzy przed jurorami i warszawską publicznością zaprezentowali wymagany konkursowym regulaminem program.Tyszanin Mateusz Krzyżowski wystąpił piątego dnia przesłuchań, w trakcie sesji wieczornej. - Bardzo miękko, bardzo muzykalnie rozsnuł tę opowieść w części A, z dobrze wysłyszaną lewą ręką, która wspomaga prawą w budowaniu ekspresji. Co szalenie mnie ujęło, to sposób, w jaki potraktował część środkową. Wprowadził do tej onirycznej opowieści jakąś postać z krwi i kości - podsumował Andrzej Sułek z Polskiego Radia.Uroczysta inauguracja Konkursu Chopinowskiego zaplanowana jest na 2 października w Filharmonii Narodowej. Przesłuchania konkursowe odbędą się w dniach 3‒20 października. Zwieńczeniem będzie uroczysta gala wręczenia nagród wraz z koncertem laureatów, która będzie miała miejsce 21 października w Teatrze Wielkim ‒ Operze Narodowej. Zwycięzca Konkursu otrzyma złoty medal oraz I nagrodę w wysokości 40 000 euro.

mp / tychy.info

źródło: pl.chopin.nifc.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.