tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 23 lipca 2021

Cmentarz przy ul. Barwnej zostanie rozbudowany

Trwają prace projektowe rozbudowy cmentarza komunalnego przy ul. Barwnej. Na cmentarzu oprócz miejsc grzebalnych powstanie także kolumbarium.

Reklama

Cmentarz przy ul. Barwnej zostanie rozbudowany - 23.07.2021
Cmentarz przy ul. Barwnej zostanie rozbudowany - 23.07.2021 · fot. Ewa Grudniok / UM Tychy


Równolegle, Wydział Innowacji i Inwestycji zlecił usunięcie podrostów drzew tzw. „samosiejek" i krzewów w miejscu, gdzie zostanie rozbudowany cmentarz. Znajdujące się na tym terenie drzewa zostaną ocenione przez dendrologa oraz uwzględnione w projekcie, po to by zachować ich jak najwięcej.

- Chcemy, by nowa część cmentarza była wkomponowana w teren, by miejsca grzebalne były zlokalizowane tak, że odwiedzający swoich bliskich, zwłaszcza w upalne dni mogli skorzystać z cienia, jaki dają drzewa - mówi Jan Cofała -naczelnik Wydziału Innowacji i Inwestycji UM Tychy.

Na chwile obecną nie wiadomo ile dokładnie po rozbudowie będzie nowych miejsc - to okaże się po zakończeniu prac projektowych. Wiadomo, że na pewno na cmentarzu powstanie drugie w mieście kolumbarium. Pierwsze, na 1152 urny powstanie wkrótce na cmentarzu na Wartogłowcu.

- Na cmentarzach jest coraz mniej miejsca, a z drugiej strony więcej osób decyduje się na kremację bliskich. Widzimy więc coraz większą potrzebę powstania takiego dedykowanego miejsca. Zgłaszają nam ją także mieszkańcy - mówi Hanna Skoczylas - zastępca prezydenta Tychów ds. zrównoważonego rozwoju.

Tylko w czerwcu br. na cmentarzu na ul. Barwnej odbyło się 25 pogrzebów, z czego 18 na nowych miejscach. Na chwilę obecną są jeszcze 303 miejsca na groby tradycyjne, 119 na groby urnowe rodzinne i 64 groby urnowe pojedyncze.

ar / tychy.info
źródło: UM Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.