Reklama

Wiadomości

  • 23 lipca 2021
  • wyświetleń: 2039

Cmentarz przy ul. Barwnej zostanie rozbudowany

Trwają prace projektowe rozbudowy cmentarza komunalnego przy ul. Barwnej. Na cmentarzu oprócz miejsc grzebalnych powstanie także kolumbarium.

Cmentarz przy ul. Barwnej zostanie rozbudowany - 23.07.2021
Cmentarz przy ul. Barwnej zostanie rozbudowany - 23.07.2021 · fot. Ewa Grudniok / UM Tychy


Równolegle, Wydział Innowacji i Inwestycji zlecił usunięcie podrostów drzew tzw. „samosiejek" i krzewów w miejscu, gdzie zostanie rozbudowany cmentarz. Znajdujące się na tym terenie drzewa zostaną ocenione przez dendrologa oraz uwzględnione w projekcie, po to by zachować ich jak najwięcej.

- Chcemy, by nowa część cmentarza była wkomponowana w teren, by miejsca grzebalne były zlokalizowane tak, że odwiedzający swoich bliskich, zwłaszcza w upalne dni mogli skorzystać z cienia, jaki dają drzewa - mówi Jan Cofała -naczelnik Wydziału Innowacji i Inwestycji UM Tychy.

Na chwile obecną nie wiadomo ile dokładnie po rozbudowie będzie nowych miejsc - to okaże się po zakończeniu prac projektowych. Wiadomo, że na pewno na cmentarzu powstanie drugie w mieście kolumbarium. Pierwsze, na 1152 urny powstanie wkrótce na cmentarzu na Wartogłowcu.

- Na cmentarzach jest coraz mniej miejsca, a z drugiej strony więcej osób decyduje się na kremację bliskich. Widzimy więc coraz większą potrzebę powstania takiego dedykowanego miejsca. Zgłaszają nam ją także mieszkańcy - mówi Hanna Skoczylas - zastępca prezydenta Tychów ds. zrównoważonego rozwoju.

Tylko w czerwcu br. na cmentarzu na ul. Barwnej odbyło się 25 pogrzebów, z czego 18 na nowych miejscach. Na chwilę obecną są jeszcze 303 miejsca na groby tradycyjne, 119 na groby urnowe rodzinne i 64 groby urnowe pojedyncze.

ar / tychy.info

źródło: UM Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.