tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 23 lipca 2021
  • 25 lipca 2021

Jest wniosek o budowę basenu otwartego w Tychach

W połowie kadencji obecnego samorządu w Tychach miał powstać basen otwarty. Tymczasem nic w tym temacie się nie dzieje. Dlatego radni zawnioskowali do władz miasta o zarezerwowanie środków potrzebnych do zrealizowania tej oczekiwanej przez mieszkańców inwestycji.

basen odkryty
wielu mieszkańców marzy o odkrytym basenie w Tychach · fot. pixabay.com


W imieniu Klubu Radnych PiS radny Marek Gołosz podczas obrad Komisji Finansów Publicznych złożył wniosek do prezydenta Tychów o zabezpieczenie środków finansowych na "jak najszybsze wybudowanie kompleksu basenów otwartych w mieście".

- Ja się też dopisuję do wniosku pana Marka, bo czekamy na taki basen już dawno. Mamy miejscowy plan uchwalony na rogu Hlonda i Budowlanych przy Kościele Ewangelickim. Tam jest dopuszczona budowa takiego basenu. Druga lokalizacja miała być w Parku Górniczym, rozpoczęto zmiany miejscowego planu zagospodarowania. Mówiono o lokalizacji za aquaparkiem i gdzieś koło basenu, tak że cztery lokalizacje już podawano i się nic nie dzieje. Temat trzeba przypomnieć, bo zanim basen powstanie, to pewnie jest parę lat projektowania - mówił Dariusz Wencepel.

- Była mowa w połowie kadencji, że będzie realizacja. Mamy połowę kadencji i nie słychać nic o tym temacie. Tak, że myślę, że to jest bardzo dobry wniosek. Wracamy do tego, o czym już tu kilka razy pisaliśmy - wtórowała radna Anita Skapczyk.

Rajcy z komisji finansów jednogłośnie poparli wniosek o zabezpieczenie środków na budowę basenu otwartego.

Do tematu będziemy wracać.

raz / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.