tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 23 lipca 2021

[FOTO] Wizualizacja sadu owocowego, który powstanie z BO

W ramach Budżetu Obywatelskiego realizowany jest projekt utworzenia edukacyjnego sadu owocowego na osiedlu B przy ul. Hlonda. Tyski Zakład Usług Komunalnych opublikował jego wizualizację.

sad, wizualizacja
Wizualizacja sadu, który powstaje na Osiedlu B w ramach Budżetu Obywatelskiego · fot. TZUK


Celem projektu jest zadrzewienie terenu (poprawa retencji i bioróżnorodności),stworzenie ogrodu z roślinami jadalnymi (promocja miejskich upraw), stworzenie ciekawego miejsca dla edukacji i wypoczynku.

Projekt zakłada nasadzenia kilku różnych odmian drzew i krzewów owocowych. Dla odpowiedniej aranżacji przestrzeni, zachęcającej do korzystania z miejsca, mają powstać elementy małej architektury w wydaniu naturalistycznym np. siedziska z drewna.

Drzewa, które będą tu rosły to: czereśnia, wiśnia, renkloda, mirabelka, brzoskwinia, jabłoń oraz krzewy: odmiany malin i jeżyny.

Sad owocowy ma zostać oddany do użytku w listopadzie 2021 roku. Szacunkowy koszt realizacji zadania wyniósł 50 tysięcy złotych.

ar / tychy.info
źródło: Tyski Zakład Usług Komunalnych w Tychach

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.