Wiadomości

  • 24 lipca 2021
  • wyświetleń: 5637

Dzieje się w Tychach w wakacje! Skorzystało już 10 tys. tyszan

Dla tych, którzy jeszcze nie skorzystali z bogatej oferty miasta na lato... Miasto oferuje wiele atrakcji - przede wszystkim w plenerze. Wśród nich są warsztaty, koncerty, pokazy filmowe i zajęcia kreatywne. Każdy znajdzie coś dla siebie! Tylko od początku wakacji skorzystało z oferty sportowej, kulturalnej i rozrywkowej już ponad 10 000 tyszan.

Koncert na placu Baczyńskiego
Bluesowe sobotnie popołudnie na Placu Baczyńskiego. Przenieśliśmy się do delty Missisipi za sprawą Marka McCarrona · fot. Miejskie Centrum Kultury w Tychach


W kilkudziesięciu wydarzeniach organizowanych w pierwszych dwóch tygodniach wakacji przez Miejskiej Centrum Kultury w Tychach wzięło udział ponad 8000 tysięcy osób. Muzyczne Ogródki na Baczu, Muzyczne Wieczory nad Jeziorem, Plenerowe Kino FreeLove czy warsztaty i festyny w poszczególnych osiedlach to tylko niektóre z nich. Kameralne wydarzenia organizowało w tym czasie Muzeum Miejskie m.in. spacery architektoniczne i rodzinne („W stronę nowoczesności: Osiedla, „Poznaj Jezioro - EKOSpacer", „Kadry dzielnicy - powrót do przeszłości. Osiedle D wczoraj i dziś"), wystawy np. „Księżniczki i dziewczyny" czy warsztaty („Poznaj Jezioro - EKORyby", „NA NOWO, czyli drugie życie ulubionych jeansów").

Nie zabrakło także wydarzeń sportowo - rekreacyjnych, których głównym organizatorem był tyski MOSIR. Zorganizowano m.in. Mistrzostwa Amatorów Miasta Tychy w Siatkówce Plażowej 4 x 4, Festyn "Witajcie Wakacje", XXIII Ogólnopolski Rodzinny Rajd Rowerowy. W samym Memoriale im. Z. Hanusika - Wyścig Kolarski „Tyskie Kryterium Fiata" - na starcie pojawiło się około 330 kolarzy.

Memoriał Zygmunta Hanusika - Wyścig Kolarski "Tyskie Kryterium Fiata" - 17.07.2021
Memoriał Zygmunta Hanusika - Wyścig Kolarski "Tyskie Kryterium Fiata" - 17.07.2021 · fot. Tomasz Gonsior / tychy.info


Wydarzeń jest sporo, co więcej są organizowane w różnych częściach miasta.

- Wyjazdy nad morze, nad jeziora czy w góry to nie jedyne sposoby na to, by ciekawie spędzać czas w trakcie wakacji. Miejskie instytucje w Tychach przygotowały dla mieszkańców szeroką ofertę kreatywnych atrakcji - zachęcam do korzystania z niej - mówi Maciej Gramatyka - zastępca prezydenta Tychów ds. społecznych.

„Lato w mieście" wciąż trwa. W planach cały szereg kolejnych wydarzeń. W najbliższych tygodniach na tyszan czekają kolejne atrakcje, z których korzystać będą mogły zarówno dzieci, jak i dorośli czy seniorzy. W lipcu i sierpniu będą odbywały się warsztaty organizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego, warsztaty plastyczne, teatralne, fotograficzne, spacery rodzinne, sportowe czy architektoniczne, spektakle teatralne oraz festyny i animacje. Zaplanowane są także imprezy sportowe - dla biegaczy czy miłośników psów.

Dla najmłodszychPandemia znacznie ograniczyła nasze kontakty z ludźmi, dlatego w wakacyjnej ofercie nie mogło zabraknąć zabaw w plenerze przeznaczonych dla najmłodszych. Są to przede wszystkim animacje organizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego przez Miejskie Centrum Kultury. Odbywają się między innymi na osiedlu L, Wartogłowcu i Czułowie.

półkolonie z MCK Tychy
półkolonie z MCK Tychy - 07.2021 · fot. MCK Tychy


- Dzieci, które czują rytm, mogą też codziennie od poniedziałku do soboty uczestniczyć w aerobiku i zajęciach zumba kids. Uczestnicy tańczą na boisku przy ulicy Nowej. Dla najmłodszych w terenie są wystawiane także spektakle. Jest kreatywnie, kolorowo, a przede wszystkim bezpiecznie - zapewniają organizatorzy.

Kino pod chmurkąKino na Dzikiej Plaży Paprocany - 11.09.2020
Kino na Dzikiej Plaży Paprocany - 11.09.2020 · fot. tychy.info
Kino na Dzikiej Plaży Paprocany - 11.09.2020
Kino na Dzikiej Plaży Paprocany · fot. tychy.info


Dorośli natomiast mogą się wybrać do kina pod chmurką - na przykład na Dziką Plażę. Organizowane są także seanse w ramach kina samochodowego pod Żyrafą i projekcje w ogrodzie Miejskiego Centrum Kultury, a także kino plenerowe w Klubie Urbanowice. Projekcje filmów odbywają się też m.in. w Pasażu Kultury Andromeda. Kinomaniacy mają więc wiele okazji do spotkań i wspólnego oglądania doskonałych produkcji na dużym ekranie.

Muzyka na Baczu i nad jezioremKoncert na placu Baczyńskiego
Bluesowe sobotnie popołudnie na Placu Baczyńskiego - 07.2021 · fot. Miejskie Centrum Kultury w Tychach


Tego lata także koncerty przeniosły się w plener. „Muzyczne wieczory nad jeziorem" cieszą się dużą popularnością i przyciągają wielu słuchaczy, podobnie jak „Muzyczne ogródki na Baczu". Nie trzeba na nie kupować biletów, można natomiast posłuchać dobrej muzyki, cieszyć się letnią aurą i spotkać przy okazji ze znajomymi.

Kameralne warsztaty„Tychy na lato" to także kreatywne warsztaty. Dorośli mogą w ramach nich zadbać o zdrowy kręgosłup i poznać tajniki survivalu. Poza tym zaplanowano warsztaty teatralne i różnego rodzaju warsztaty plastyczne, w których mogą wziąć udział całe rodziny. Muzeum Miejskie zaprasza na warsztaty fotograficzne z cyklu „Kadry dzielnicy" połączone ze spacerem. Wszystkie tego typu imprezy są organizowane w reżimie sanitarnym - mają charakter kameralny, a liczba uczestników jest ograniczona.

Spacerkiem przez TychyDla tych, którzy lubią łączyć przyjemne z pożytecznym, doskonałym pomysłem na spędzenie wolnego czasu są spacery tematyczne. Dzięki nim można nie tylko lepiej poznać miasto, ale też dowiedzieć się czegoś interesującego na przykład na temat Jeziora Paprocańskiego. Wakacyjne spacery po tyskich osiedlach organizuje Muzeum Miejskie.

Spacer  śladami historii Starych Tychów
Spacer śladami historii Starych Tychów - 07.2021 · fot. Muzeum Miejskie w Tychach


Aktywnie na świeżym powietrzuOferta na lato w Tychach obejmuje nie tylko imprezy kulturalne, ale też sportowe. Zajęcia są bezpłatne, organizowane na świeżym powietrzu.

- Jeżeli więc ktoś ma ochotę się poruszać, może wybrać się na jogę, tai chi lub nordic walking. Fani sportu będą mogli też wziąć udział w biegach, zawodach i kibicować m.in. w czasie Mistrzostw Śląska w Siatkówce Plażowej Kobiet - zachęcają pracownicy MOSIR-u.

Szczegóły dotyczące imprez i wydarzeń organizowanych w ramach akcji „Tychy na lato" można znaleźć na stronie http://www.umtychy.pl/lato oraz na stronie internetowej https://kultura.tychy.pl i w mediach społecznościowych MCK, a także na naszym portalu.

ar / tychy.info

źródło: UM Tychy

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Miejskie Centrum Kultury" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Miejskie Centrum Kultury

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Miejskie Centrum Kultury" podaj