Wiadomości

  • 22 lipca 2021
  • wyświetleń: 1756

[ZDJĘCIA] Policjanci porozmawiają z dziećmi na placach zabaw

„Bezpieczne lato w Tychach” - pod takim hasłem policjanci będą spotykać się z dziećmi na placach zabaw w naszym mieście. "Uważaj na nieznane osoby", "Nie oddalaj się od rodzica", "Mamo, obserwuj mnie na placu zabaw, odłóż telefon" - to niektóre tematy profilaktycznych pogadanek.

Bezpieczne lato w Tychach - pierwsze spotkanie - 21.07.2021 · fot. KMP Tychy


W rozmowach, zarówno z najmłodszymi jak i ich opiekunami, mundurowi będą poruszać tematy związane z bezpieczeństwem dzieci. Akcja prowadzona będzie wspólnie z Urzędem Miasta w Tychach oraz Fundacją Rozwoju Ekonomii Społecznej Tychy. Sprawdźcie harmonogram i tematykę spotkań na poniższym plakacie:

Pierwsze takie spotkanie odbyło się 21 lipca. Przedsięwzięcie przeprowadzone było przy współpracy z Urzędem Miasta w Tychach oraz Fundacją Rozwoju Ekonomii Społecznej Tychy.

Małe błędy popełnione przez małe dzieci mogą mieć ogromne konsekwencje. Dlatego w trosce o bezpieczeństwo tych najmłodszych obywateli dzielnicowi przekazywali im zasady bezpiecznej zabawy między innymi w domu i na placu zabaw. Dzieci wiedzą też, że nie powinny bez zgody rodziców np. jeść słodyczy ponieważ tabletka może być łudząco podobna do ulubionego cukierka, a jej połknięcie może stanowić już zagrożenie dla życia lub zdrowia.

Maluchy dowiedziały się jak obronić się przed atakiem groźnego zwierzęcia, a także jak bezpiecznie spędzać czas nad wodą. Policjanci rozdawali dzieciom książeczki przygotowane w ramach ogólnopolskiej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” oraz kolorowanki nawiązujące do bezpiecznych zachowań. Funkcjonariusze poruszyli także temat związany z bezpieczeństwem na drodze przekazując maluchom opaski odblaskowe. W ramach przedmiotowych działań profilaktycznych planowane są koleje spotkania z dziećmi.

bezpieczne lato w tychach

ar / tychy.info

źródło: KMP Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.