Wiadomości

  • 21 lipca 2021
  • wyświetleń: 1436

Dzięki świadkowi policja zatrzymała kierowcę z 2 promilami

Tyscy policjanci zatrzymali kierującego audi, który zdecydował się na jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało u 51-latka ponad dwa promile alkoholu. Szybka interwencja mundurowych była możliwa dzięki reakcji świadka, którego zaniepokoił „styl” jazdy nietrzeźwego kierowcy.

policja, radiowóz, alkomat
fot. KMP Tychy


Wczoraj po 18.00 oficer dyżurny tyskiej komendy otrzymał informacje, z której wynikało, że ulicą Fabryczną w Tychach ma jechać nietrzeźwy kierujący. Zgłaszający wskazał, że ma poruszać się samochodem audi oraz podał numery rejestracyjne.

Na miejscu szybko pojawili się policjanci wydziału ruchu drogowego. Mundurowi zbadali na zawartość alkoholu w organizmie 51-latka. Badanie wykazało u niego ponad 2 promile alkoholu. Dzięki zdecydowanej reakcji świadka oraz szybkiej interwencji policji mężczyzna odpowie teraz za swoje czyny. Za jazdę pod wpływem alkoholu kodeks karny przewiduje do 2 lat pozbawiania wolności. O jego dalszym losie zdecyduje prokurator i sąd.

Szybka interwencja mundurowych, a tym samym zatrzymanie nietrzeźwego kierowcy było możliwe dzięki informacji od mieszkańców miasta. Taka współpraca policji ze społeczeństwem z pewnością zapobiegła już niejednej tragedii.

Policjanci przypominają, że jazda na „podwójnym gazie” oprócz tego, że jest zabroniona to jest także ogromnym zagrożeniem dla życia i zdrowia nie tylko kierowcy ale i pozostałych uczestników ruchu drogowego.

ar / tychy.info

źródło: KMP Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.