Reklama

Wiadomości

  • 30 lipca 2021
  • wyświetleń: 2675

Ptaki znad jeziora - spacer z Muzeum Miejskim na Paprocanach

Muzeum Miejskie w Tychach zaprasza 31 lipca o 8.00 na rodzinny spacer edukacyjny nad Jeziorem Paprocańskim. Wspólnie z Dariuszem Czernkiem - ornitologiem, podejrzymy życie ptaków, zanurzymy się w odgłosach przyrody i doświadczymy piękna otaczającej nas natury.

tychy,jezioropaprocanskie,paprocany,spacer,wrzesień2020,silesia,lovesilesia,fotodnia,instagram
Jezioro Paprocańskie · fot. tychy.info


To będzie spacerowa odsłona projektu „Lacus” - autorskiej propozycji edukacyjnej Pauliny Niemczyk, skupionej wokół Jeziora Paprocańskiego. To propozycja dla tych, którzy szukają pełnych ekscytacji sposobów na spędzenie czasu z najmłodszymi.

Jeśli marzyłeś lub marzyłaś o tym, żeby zaszyć się w zaroślach, przyczaić w tataraku czy zamaskować z lornetką, to trafiłeś idealnie! Wspólnie wybierzecie się w ekscytującą przygodę do świata ptaków! To wszystko podczas spaceru ornitologicznego wzdłuż Jeziora Paprocańskiego.

To propozycja nie tylko dla najmłodszych - do wspólnego spacerowania zapraszamy też rodziców i opiekunów, ponieważ muzeum docenia rodzinne i międzypokoleniowe więzi.

„Lacus” to autorska propozycja edukacyjna Pauliny Niemczyk, absolwentki Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie, która w swojej twórczości artystycznej czerpie inspirację z natury, architektury i podróży. Ten interdyscyplinarny projekt badawczo-edukacyjny skierowany jest do dzieci i młodzieży z Tychów. Jego celem jest poszerzenie świadomości ekologicznej i wiedzy na temat ekosystemu Jeziora Paprocańskiego, także w kontekście historii tego miejsca oraz perspektyw turystyki i rekreacji. Poznanie specyfiki tego unikalnego obszaru umożliwią działania kreatywne z pogranicza nauki i sztuki, przybliżające zagadnienia z pogranicza biologii, geografii, fizyki i chemii, jak warsztaty, wycieczki, gry terenowe, prelekcje czy pokazy filmów. Czas realizacji działań planowany jest do grudnia 2021 roku.

Spacer poprowadzi: Dariusz Czernek - projektant, fotograf, ornitolog, animator przyrodniczy. Pomysłodawca projektu Zielone SOS. Prowadzi lekcje i warsztaty dla najmłodszych związane z ptakami.

Zapisy: Paulina Niemczyk, tel. 606 711 588, e-mail: p.niemczyk@muzeum.tychy.pl.

Liczba uczestników ograniczona!
Wstep wolny!

więcej infromacji: http://www.muzeum.tychy.pl

ar / tychy.info

źródło: Muzeum Miejskie w Tychach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Muzeum Miejskie w Tychach" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Muzeum Miejskie w Tychach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Muzeum Miejskie w Tychach" podaj