tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 19 lipca 2021
  • dzisiaj, 05:48

Święcenie pojazdów w Tychach już w najbliższą niedzielę

Święcenie pojazdów z okazji dnia świętego Krzysztofa - patrona kierowców i miasta Tychy - to już tradycja. Jedna z największych takich uroczystości w Polsce w odbędzie się w najbliższą niedzielę, 25 lipca w parafii pw. św. Krzysztofa w Tychach. Szykują się utrudnienia - sprawdź, które ulice zostaną wyłączone z ruchu. Przez godzinę nie będą kursować autobusy. Jak się przygotować do święcenia pojazdu?

święcenie pojazdów, św. krzysztof
Święcenie pojazdów w Tychach już w najbliższą niedzielę! · fot. UM Tychy


Co roku wielu kierowców przyjeżdża do Tychów niemal z całego Śląska - m.in. z Katowic, Mikołowa, Piekar Śląskich, Pszczyny, Gliwic i Zabrza. Kierowcy święcą swoje pojazdy, wierząc, że święty Krzysztof zapewni im bezpieczeństwo na drogach.

Uroczystości rozpoczną się o godzinie 11.30, mszą świętą w kościele św. Krzysztofa przy ulicy Wyszyńskiego 1. Po mszy w intencji kierowców (ok. 12.30-13.30), poświęconych zostanie kilka tysięcy pojazdów. W związku ze świętem zostanie zamknięty ruch na ulicach:

  • ul. Wyszyńskiego, od al. Niepodległości do ul. Edukacji,
  • ul. Wyszyńskiego, od al. Niepodległości do al. Jana Pawła II (w przypadku większej liczby pojazdów z możliwością rozszerzenia w kierunku ul. Dąbrowskiego),
  • ul. Edukacji, od ul. Filaretów do Elfów (w przypadku większej liczby pojazdów do wyjazdu z parkingu przy Tesco).


Ruch dla autobusów zostanie zamknięty od godz. 12.30 do 13.30.

Kierowcy, którzy chcą wziąć udział w uroczystościach i poświęcić swoje samochody powinni umieścić za przednią szybą lub wycieraczką białą kartkę formatu A4. Policja i Straż Miejska widząc tak oznakowany samochód będzie go kierować na wyznaczone miejsce postojowe od godziny 9.00 rano. Policja prosi także o odebranie samochodów po zakończeniu uroczystości.

W dniu odpustu w parafii św. Krzysztofa kazanie wygłosi Dyrektor Caritas Archidiecezji Katowickiej, ks. Łukasz Stawarz.

ar / tychy.info, źródło: MZUiM Tychy

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.