Wiadomości

  • 20 lipca 2021
  • 24 lipca 2021
  • wyświetleń: 3155

Kadry Dzielnicy: spacer historyczno-fotograficzny po Osiedlu E

Za nami:

W sobotę, 24 lipca kolejna odsłona Kadrów dzielnicy. Tym razem poznamy Osiedle E z perspektywy historii i współczesności. Spacer odbędzie się w godzinach 9.00-13.00.

kadry dzielnicy


Sobotnie letnie przedpołudnie warto spędzić wędrując po tyskich zakamarkach i zagłębiając się w świat czarno-białej fotografii. To propozycja dla pasjonatów fotografii (choć nie tylko), którzy zobaczą, jak zmieniały się Tychy i ich otoczenie na przestrzeni lat. Poznają też wartość fotografii w dokumentacji tych zmian, co będzie wsparte nowym narzędziem zawierającym bogate zbiory fotografii Muzeum Miejskiego w Tychach, czyli wirtualną mapą-archiwum „ABC - Architektura Bliżej Ciebie” (http://www.abc.tychy.pl).

Stworzą nowe wersje archiwalnych kadrów i porównają to, co było, z tym, co jest. Poznają znaczenie, jakie dla dokumentowania lokalnej historii ma fotografia. Przyjrzą się bliżej działaniu wirtualnej mapy-archiwum „ABC - Architektura Bliżej Ciebie”, by zaopatrzeni w aparaty fotograficzne, wyruszyć w przestrzeń miasta, na osiedle E i odnaleźć dawne kadry.

Po działaniach w terenie, już w muzeum, wydrukują nowe odsłony dawnych fotografii i stworzą kolejny przyczynek do archiwalnego zbioru, idąc tropem ośmiu fotografów, których blisko dziewięćset zdjęć składa się na archiwum fotografii miasta z lat 1951-1989. Mini wystawa, którą wspólnie przygotują, będąca efektem spaceru, stanie się zaproszeniem do ciekawych obserwacji, wniosków i dyskusji.

Uczestników i uczestniczki organizatorzy proszą o przyniesienie smartfona lub cyfrowego aparatu fotograficznego oraz kabla USB (podłączenie smartfona/aparatu do komputera); warto także zaopatrzyć się w bilet (1 miasto/20 minut).

- To propozycja nie tylko dla najmłodszych - do wspólnej zabawy zapraszamy też rodziców i opiekunów, ponieważ doceniamy rodzinne i międzypokoleniowe więzi. Ważne: osoby niepełnoletnie zapraszamy w towarzystwie opiekuna - mówią organizatorzy.

  • Miejsce zbiórki: ul. Elfów 9 (pod budynkiem Zespołu Szkół nr 2), Tychy
  • prowadzi: Anna Kura
  • zapisy: Anna Kura, tel. 32 327 18 20-21, wew. 24, e-mail: a.kura@muzeum.tychy.pl
  • liczba uczestników ograniczona
  • wstęp wolny!


Więcej: https://muzeum.tychy.pl/wydarzenie/kadry-dzielnicy-powrot-do-przeszlosci-osiedle-e-wczoraj-i-dzis/

ar / tychy.info

źródło: Muzeum Miejskie w Tychach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Muzeum Miejskie w Tychach" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Muzeum Miejskie w Tychach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Muzeum Miejskie w Tychach" podaj