Wiadomości

  • 14 lipca 2021
  • wyświetleń: 1159

Złodzieje nie mają wakacji. Zniknęły rowery z klatek schodowych

Tyscy policjanci przyjęli we wtorek, 13 lipca dwa zawiadomienia dotyczące kradzieży rowerów. Jednoślady zniknęły z klatki schodowej przy ulicy Kopernika oraz ulicy Witosa w Tychach.

rower, zabezpieczenie, zapięcie, blokada, złodziej, kradzież
Złodzieje nie mają wakacji - jak chronić swój rower? · fot. pixabay.com


Od początku czerwca doszło łącznie do 11 kradzieży rowerów dlatego funkcjonariusze przypominają o zasadach, które pomogą nam zminimalizować ryzyko kradzieży.

Aby zmniejszyć prawdopodobieństwo kradzieży należy:  • Zostawiać rower w widocznym miejscu- rower pozostawiony w miejscu widocznym dla wielu osób nie będzie „ łatwym łupem „ dla złodzieja, ponadto w przypadku kradzieży prawdopodobieństwo, że ktoś zapamięta sprawcę jest znacznie większe.
  • Pamiętać o stosowaniu zabezpieczeń - należy stosować tzw. zapięcia do rowerów bez względu na czas na jaki pozostawiany jest rower. Nawet najprostsze zabezpieczenie to dodatkowy czas jaki musi poświęcić złodziej. Zwiększa to jednak prawdopodobieństwo zauważenia go przez inne osoby.
  • Zapisać numery ramy - każdy rower posiada swój numer fabryczny ramy. W przypadku kradzieży roweru numer ten wprowadzany jest do systemu informacyjnego. W razie odnalezienia lub kontroli takiego jednośladu w dowolnym miejscu na terenie kraju - możliwe jest natychmiastowe ustalenie jego właściciela.
  • Pamiętajmy, że łupem złodziei padają nie tylko rowery nowe, ale także używane. W wielu przypadkach pozostawiane bez żadnych zabezpieczeń. Stosowanie powyższych zasad nie daje gwarancji, że nasz rower nie zostanie skradziony, jednakże znacznie minimalizuje takie ryzyko.


Ponownie policja apeluje także do wszystkich osób, które są świadkami przestępstw by nie pozostawali obojętni wobec takich czynów i informowali o tym policję w myśl kampanii „Nie reagujesz akceptujesz”. Oprócz zwiększonego bezpieczeństwa w mieście, w świadomości potencjalnego przestępcy rodzi się lęk i obawa przed tak zwaną „wpadką”. Niejednokrotnie mieszkańcy są „oczami” i widzą znacznie więcej, czasem to przypadek sprawia, że osoba znajduje się w miejscu, gdzie dochodzi do przestępczego procederu. Dlatego współpraca z policjantami i szybka informacja będzie istotną do zaprzestania tego procederu i zatrzymania sprawcy.

Funkcjonariusze z Tychów dziękują za każdą informację, która może przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa w naszym mieście.

ar / tychy.info

źródło: KMP Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.