tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 14 lipca 2021

Psychologowie i psychiatrzy ruszą na pomoc tyskim uczniom

Długie miesiące nauki zdalnej w czasie lockdownu spowodowanego pandemią koronawirusa musiały negatywnie odbić się na psychice wielu młodych ludzi. Problem nie ominął tyskich uczniów. Kiedy dzieci wrócą do szkolnych ław po wakacjach, w szkołach będą mogły liczyć na wsparcie specjalistów.

Problem stanu psychicznego uczniów został poruszony podczas obrad Komisji Porządku Publicznego, Zdrowia, Spraw Społecznych i Samorządowych Rady Miasta w Tychach.

- Głównym problemem jest depresja i stany lękowe. To w tej chwili jest na bieżąco monitorowane przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną. Wsparcie jest na bieżąco udzielane zarówno dzieciom, młodzieży, jak i nauczycielom i rodzicom - mówiła radna Anna Krzystyniak.

Kiedy dzieci wrócą do szkolnych ław po wakacjach, w szkołach będą mogły liczyć na wsparcie specjalistów.

- Rozmawialiśmy właśnie z poradnią i z Miejskim Centrum Oświaty i jesteśmy też po rozmowach z psychiatrami. Jeżeli nam się uda, ogłosimy konkurs, żeby właśnie wejść do szkół i pomóc dzieciom, żeby to byli psychologowie i psychiatrzy, którzy będą pracowali z dzieciakami, które mają problemy właśnie z depresją, ze stanami lękowymi. Na pewno tutaj takie działania podejmiemy, i to na pewno we współpracy właśnie z poradnią i z Miejskim Centrum Oświaty. Chciałybyśmy, żeby się to podziało już we wrześniu po wakacjach - podkreśliła Iwona Bińkowska, naczelnik Wydziału Spraw Społecznych i Zdrowia Urzędu Miasta w Tychach.

raz / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.