Wiadomości

  • 19 lipca 2021
  • wyświetleń: 1389

Rok 2020 rekordowy pod względem adopcji zwierząt w Tychach

W roku 2020 tyszanie zaadoptowali ze schroniska wiele psów i kotów - najwięcej od lat! Łącznie ponad 300 czworonogów znalazło dom. Pozyskano też warte dziesiątki tysięcy dary.

pies, schronisko
Rok 2020 rekordowy pod względem adopcji zwierząt · fot. pixabay.com


Program opieki nad zwierzętami realizowany jest w Tychach przez Miejskie Schronisko dla Zwierząt, które funkcjonuje w ramach Tyskiego Zakładu Usług Komunalnych.

Jak czytamy w raporcie o stanie miasta, w 2020 roku do schroniska przyjęto 258 psów i 132 koty.
Co ważne, rok miniony był to rok rekordowy pod względem adopcji zwierząt. Wydanych z placówki zostało 238 psów i 94 koty, w tym do dotychczasowych właścicieli powróciło 159 psów i 11 kotów.

W ramach realizacji „Programu zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Miasta Tychy” wszystkie zwierzęta przekazywane do adopcji nowym właścicielom posiadają mikroczipy. Do końca 2020 roku wszczepionych zostało 136 mikroczipów, z czego 58 psom i 78 kotom.

- Od lutego 2020 r. w tyskim schronisku funkcjonuje wolontariat. W ramach specjalnych porozumień o wykonywaniu świadczeń wolontariusze podejmują się następujących zadań: socjalizacji zwierząt, wspierania adopcji, promowania działalności schroniska, pielęgnacji zwierząt, wykonywania drobnych prac porządkowych. Dla potrzeb wolontariatu zagospodarowano, w formie toru agillity, teren do spacerów i zabaw dla psów. Koszt tej inwestycji wyniósł 8827,31 zł - opisują urzędnicy.

W 2020 roku tyskie schronisko na podstawie zawartego porozumienia o współpracy na rzecz zapewnienia opieki „psom z Radys”, zawartego ze Stowarzyszeniem „Pogotowie dla Zwierząt”, przyjęło 23 psy. Ponadto w 2020 roku zawarto porozumienie o współpracy z Fundacją „Zwierzęca Arkadia”. Współpraca obejmuje: pomoc w organizacji i funkcjonowaniu wolontariatu w schronisku, pomoc w poszukiwaniu nowych domów dla zwierząt przeznaczonych do adopcji, wspieranie działalności placówki w zakresie opieki nad zwierzętami przebywającymi w schronisku.

- Schronisko na co dzień współpracuje z przedsiębiorstwami, fundacjami oraz otrzymuje darowizny rzeczowe od osób prywatnych, a także szkół, przedszkoli i żłobków. Wartość darowizn rzeczowych wyceniona po cenach ewidencyjnych w 2020 r. wyniosła: 60 775,46 zł - podają autorzy opracowania.

raz / tychy.info

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "reksio schronisko" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

reksio schronisko

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "reksio schronisko" podaj