tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 27 maja 2016

3 miesiące aresztu dla kibica, który wtargnął na murawę stadionu

Tyski sąd rejonowy ukarał dwóch pseudokibiców GKS Tychy. Jeden z mężczyzn najbliższe 3 miesiące spędzi za kratami. Wobec obu sympatyków miejscowej drużyny sąd orzekł zakazy stadionowe oraz kary grzywny.

Reklama

pseudokibic
Pseudokibic na murawie stadionu w Tychach · fot. tychy.info


W minioną niedzielę na stadionie piłkarskim przy ul. Edukacji w Tychach odbył się mecz piłkarski pomiędzy drużynami GKS Tychy i Radomiak Radom. W czasie zabezpieczenia spotkania policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn. Pijany 37-letni pseudokibic miejscowego klubu, tuż przed meczem naruszył nietykalność cielesną pracownika ochrony, gdy ten odmówił mu wpuszczenia na stadion. Zamiast oglądać mecz swojego zespołu, spędził noc w policyjnym areszcie. Za to przestępstwo mężczyzna usłyszał wyrok 3 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata, 2-letni zakaz udziału w imprezach masowych oraz grzywnę.

Z kolei 38-letni pseudokibic, który podczas meczu wtargnął na murawę stadionu decyzją sądu został skazany na 3 miesięczny areszt, 4-letni zakaz udziału w imprezach masowych oraz karę grzywny.

ab / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.