tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 9 lipca 2021

Cellulit - jak się go pozbyć skutecznie i szybko?

Materiał partnera:

Z cellulitem zmaga się ponad 80 proc. kobiet. Można by powiedzieć, że taka nasza natura, ale "skórka pomarańczowa" może być także objawem problemów związanych z krążeniem, złym żywieniem lub niezdrowym trybem życia. Mimo, że większość z nas posiada cellulit, to równie intensywnie z nim walczymy. Jak skutecznie i szybko pozbyć się cellulitu? 

celulit,kobieta,nogi


Zacznij się ruszać

 
 
Przyczyną powstawania cellulitu może być siedzący tryb życia i niezdrowa dieta. Mało ruchu i “śmieciowe jedzenie” to przepis nie tylko na skórkę pomarańczową, ale także poważniejsze kłopoty zdrowotne. Dlatego walkę z cellulitem warto rozpocząć od zmiany swojego jadłospisu i włączeniu większej ilości ruchu w ciągu tygodnia. Możesz zacząć od krótkich, ale intensywnych spacerów, wraz z poprawą kondycji przejdź do marszo-biegów. Z czasem może zaczniesz biegać. Pamiętaj, żeby nie przymuszać się do konkretnej formy wysiłku. Możesz pływać, chodzić na siłownie lub nawet ćwiczyć w domu. Najważniejsze są regularne ćwiczenia, a ich forma zależy od Ciebie i Twoich upodobań. 
 

Poduszka elektryczna

 
 
Drugim krokiem w walce z cellulitem są masaże. Jednak wizyta w salonie nie należy do najtańszych przyjemności i nie zawsze mamy na nią czas. Dlatego warto zainwestować w domowe przyrządy, takie jak szczotka do masażu lub poduszka elektryczna, których będziemy mogły używać na co dzień. Poduszka do masażu to skuteczne rozwiązanie w walce ze skórką pomarańczową. Wyposażona jest w cztery głowice, które ruszają się w dwóch kierunkach, dzięki czemu skutecznie rozbijają cellulit, napięcie mięśniowe i poprawiają krążenie. Z poduszki elektrycznej możesz korzystać nie tylko w domu. Jest poręczna, więc walkę z cellulitem możesz prowadzić także w pracy, na wakacjach itp. 
 

Mezoterapia mikroigłowa

 
 
Jednym z najskuteczniejszych zabiegów, pozwalających na widoczne zmniejszenie cellulitu jest mezoterapia igłowa. Zabieg możesz wykonać w salonie kosmetycznym lub w domu przy pomocy specjalnego urządzenia. Na czym polega zabieg mezoterapii? 
 
Urządzenie do mezoterapii mikroigłowej wyposażone jest w drobne igły, które nakłuwają skórę. Dzięki temu w głębsze warstwy możemy dostarczyć leczniczy koktajl. To z kolei pozwala na odżywienie skóry i jej ujędrnienie. Zabieg mezoterapii należy wykonywać regularnie. Pierwsze efekty zauważysz już po miesiącu! Pamiętaj, żeby zabieg mezoterapii połączyć z regularnymi masażami i ćwiczeniami. Bardzo ważne w walce z cellulitem jest także odpowiednie nawodnienie organizmu. Dlatego pij minimum 2 litry wody dziennie. Dzięki tym trzem sposobom szybko pozbędziesz się cellulitu, a Twoja skóra stanie się gładka i napięta. 
 
Artykuł powstał przy współpracy z polski-portal.com.