Wiadomości

  • 8 lipca 2021
  • wyświetleń: 3520

Rowerowa Stolica Polski: Tychy najlepsze wśród śląskich miast!

Znamy już oficjalne wyniki rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski! Miasto Tychy zajęło w klasyfikacji ogólnej 22. miejsce oraz 2. wśród miast o liczbie od 100 tysięcy do 200 tysięcy mieszkańców. Ponadto zajmujemy pierwsze miejsce w liczbie przejechanych kilometrów wśród śląskich miast!

rower, kolarstwo, rajd rowerowy
fot. pixabay.com


Najlepszą grupą rowerowo-sportową, kręcącą kilometry dla naszego miasta, został Klub Turystyki Kolarskiej GRONIE Tychy. Pani Beata i pan Adam zwyciężyli natomiast w klasyfikacji indywidualnej kobiet i mężczyzn.

Już w niedzielę, 11 lipca w godzinach 16.00-18.00 pod napisem Tychy przy al. Niepodległości zostaną rozdane puchary oraz nagrody dla osób mających na swoim koncie minimum 127,3 kilometra. Na wydarzenie zaprasza Urząd Miasta Tychy.

"Rowerowa Stolica Polski” to rywalizacja, w której udział bierze kilkadziesiąt miast z całej Polski. W rywalizacji w liczbie pokonywanych na rowerze kilometrów przez mieszkańców miast biorących udział w akcji, może wziąć udział każdy. Organizatorem akcji jest Miasto Bydgoszcz, a pierwsza edycja została przeprowadzona w 2019 roku.

Celem projektu jest przede wszystkim propagowanie aktywnego wypoczynku, promocja turystyki rowerowej, promocja jazdy rowerem, jako alternatywnego środka transportu oraz wdrażanie idei smart city w miastach. Do udziału zaproszone były grupy rodzinne, szkolne i sportowe.

Podczas trwania rywalizacji w Tychach dla uczestników zorganizowano rowerowe imprezy przy przystani kajakowej na Paprocanach, na Placu Baczyńskiego i w parku Jaworek. Przed nami ostatnia z nich połączona z rozdaniem nagród

Przypomnijmy, że w ubiegłorocznej rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski Tychy zajęły 21. miejsce.

ar / tychy.info

źródło: UM Tychy

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Ścieżki rowerowe" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Ścieżki rowerowe

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Ścieżki rowerowe" podaj