Wiadomości

  • 10 lipca 2021
  • wyświetleń: 2923

W 2020 wzrosła liczba milionerów rozliczających się w tyskim US

Ponad 3800 milionerów mieszka w województwie śląskim. W zeznaniach podatkowych za 2020 rok dochód powyżej 1 miliona zł wykazało 380 podatników więcej niż za rok 2019. Najwięcej milionerów rozliczyło się w częstochowskich i bielskich urzędach skarbowych. Krajowa Administracja Skarbowa opublikowała doroczny raport. Ilu milionerów przybyło w ciągu roku w miejscowościach podległych tyskiemu urzędowi skarbowemu?

Tychy z lotu ptaka
Tychy z lotu ptaka · fot. UM Tychy


KAS podaje w swoim raporcie, że po raz kolejny wzrosła liczba milionerów w województwie śląskim. W zeznaniach podatkowych za 2020 r. dochód przekraczający 1 mln zł wykazało ponad 3800 mieszkańców naszego województwa. To o 380 osób więcej niż w rozliczeniach podatkowych za 2019 r. oraz ponad 650 więcej niż w PIT za 2018 r.

Z Urzędem Skarbowym w Tychach rozliczyło się w 2020 roku 175 milionerów, podczas gdy w 2019 odnotowano ich 163.

Przypomnijmy, że Urząd Skarbowy w Tychach obejmuje swoim zasięgiem miasto Tychy oraz powiat bieruńsko-lędziński (w tym miasta Bieruń, Imielin i Lędziny oraz gminy Bojszowy i Chełm Śląski).

Poniżej zestawienie ze szczegółowymi danymi dotyczącymi liczby milionerów z podziałem na urzędy skarbowe w rozliczeniach podatkowych za 2020 oraz 2019 rok.

kas


Najwięcej milionerów mieszka w okolicach Częstochowy, Bielska-Białej oraz Katowic. Najszybciej bogacą się mieszkańcy Kłobucka, Dąbrowy Górniczej, Żor oraz Gliwic. W tych miastach i powiatach najbardziej wzrosła liczba milionerów. W Dąbrowie Górniczej i Kłobucku milionerów w 2020 r. było o ¼ więcej niż rok wcześniej.

Jak podaje KAS, śląscy milionerzy to w zdecydowanej większości przedsiębiorcy. Są to osoby prowadzące działalność gospodarczą opodatkowaną podatkiem liniowym (blisko 90% milionerów). Drugie miejsce zajmują osoby osiągające przychód ze stosunku pracy oraz działalności wykonywanej osobiście (4%). W grupie osób zarabiających powyżej miliona złotych znaleźli się również podatnicy uzyskujący dochody z obrotu papierami wartościowymi (ponad 3.5%).

ar / tychy.info

źródło: Krajowa Administracja Skarbowa

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.