Reklama

Wiadomości

  • 6 lipca 2021
  • wyświetleń: 2830

Serial audio "Paprocany" najlepszy - nagroda Empika

Znamy zwycięzców pierwszej edycji Nagród BEST AUDIO Empik Go. Spośród 70 nominowanych tytułów użytkownicy wybrali 21 audioprodukcji, które zostały nagrodzone złotymi, srebrnymi oraz brązowymi statuetkami. Złoto zdobyła Paulina Świst za serial audio z Olgą Bołądź i Mateuszem Damięckim na podstawie jej powieści kryminalnej "Paprocany"!

Paulina Świst, Paprocany, nagroda best audio empik go
Serial audio "Paprocany" najlepszy - nagroda Empika · fot. Paulina Świst, Facebook


Książka w interpretacji Rafała Paczesia, superprodukcja z Bołądź i Damięckim na podstawie "Paprocan" Pauliny Świst i narracje Filipa Kosiora znalazły się wśród laureatów Nagród BEST AUDIO Empik Go dla tych, którzy lubią słuchać.

Słuchacze przez 4 tygodnie mogli głosować na ulubione produkcje audio i podcasty. Triumfowali rodzimi artyści, bowiem aż 20 z 21 wygranych tytułów zostało napisanych przez polskich twórców. Fani produkcji audio oddali kilkanaście tysięcy głosów na swoich ulubionych lektorów, aktorów, reżyserów, autorów, scenarzystów i podcasterów. Organizacja tego konkursu to odpowiedź na rozwój rynku audio, który staje się pełnoprawną gałęzią już nie tylko branży wydawniczej, ale również szerszego świata kultury i rozrywki.

Najpopularniejszą pod względem liczby oddanych głosów okazała się kategoria „Najlepsze superprodukcje”. Niemal połowa wszystkich głosów została oddana na 7 tytułów z filmowym rodowodem. Finalnie zwyciężyły „Paprocany” Pauliny Świst z udziałem Olgi Bołądź i Grzegorza Damięckiego.

Paulina Świst, Paprocany, nagroda best audio empik go
Serial audio "Paprocany" najlepszy - nagroda Empika · fot. Paulina Świst, Facebook

nagroda best audio empik go


Pełna lista zwycięzców - najlepsza superprodukcja:Złoto: Paprocany, Paulina Świst, Produkcja oryginalna, w rolach głównych: Olga Bołądź, Grzegorz Damięcki, Akurat/Empik Go
Srebro: Lalka, Krzysztof Czeczot, produkcja oryginalna na podstawie powieści Bolesława Prusa, w rolach głównych: Julia Wieniawa, Adam Woronowicz, Wiktor Zborowski, Barbara Kurdej-Szatan, Maciej Musiał, Osorno Media/Empik
Brąz: Kwestia ceny, Zygmunt Miłoszewski, Produkcja Oryginalna, w rolach głównych: Filip Kosior, Arkadiusz Jakubik, Aleksandra Popławska, Rafał Zawierucha, W.A.B./Empik Go

O serialu audio i książce Pauliny Świst pisaliśmy więcej w artykule:
"Paprocany" Pauliny Świst - serial audio z Bołądź i Damięckim

O czym są "Paprocany"?W powieści Pauliny Świst w Komendzie Miejskiej Policji w Tychach wybucha afera. Kilku policjantów miało zgwałcić prostytutkę. Pokrzywdzona jako głównego sprawcę wskazuje Krzysztofa Strzeleckiego - wzorowego funkcjonariusza i obywatela. Strzelecki, choć stanowczo twierdzi, że jest niewinny, zostaje odesłany na przymusowy urlop. Jedyną osobą, która bez cienia wątpliwości wierzy w jego niewinność jest jego przełożony - Franciszek Próchnicki. Ten ma jednak własne kłopoty. Zaginęła 18-letnia bratanica Zosi Bojarskiej, jego przybranej córki. Choć nastolatka już wcześniej znikała z domu, tym razem wszystko wskazuje na to, że mogła zostać uprowadzona. Próchnicki prosi odsuniętego od służbowych obowiązków policjanta o pomoc. Strzelecki i Zośka rozpoczynają prywatne śledztwo. Tropy prowadzą na Paprocany...

O autorcePaulina Świst to pseudonim literacki pisarki urodzonej w 1986 roku w Gliwicach. Z wykształcenia prawnik, prowadzi kancelarię adwokacką we Wrocławiu. Pełniła i pełni rolę obrońcy w wielu postępowaniach sądowych: od spraw drobnych kradzieży, aż po procesy zorganizowanej przestępczości. Dla dobra klientów oraz własnego bezpieczeństwa musi ukrywać się pod pseudonimem. Wszystkie jej książki osiągnęły status bestsellerów. („Prokurator”, „Komisarz” „Podejrzany”, „Karuzela”, „Sitwa”, „Przekręt”).”

Więcej o nagrodzie i głosowaniu czytelników i słuchaczy na stronie www Empiku:
https://news.empik.com/145793-znamy-zwyciezcow-pierwszej-edycji-nagrod-best-audio-empik-go

ar / tychy.info

źródło: materiały prasowe

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.