Wiadomości

  • 3 lipca 2021
  • wyświetleń: 1408

Były król strzelców słowackiej ekstraklasy wzmacnia GKS Tychy

Formacja ofensywna tyskiej drużyny na nadchodzący sezon została w dniu dzisiejszym poważnie wzmocniona. Po pozytywnym przejściu testów medycznych, nowym piłkarzem GKS został słowacki napastnik, Tomáš Malec, który trafia do Tychów jako wolny zawodnik, podpisując kontrakt obowiązujący do 30 czerwca 2023 roku. Malec jest mistrzem Norwegii, Słowacji oraz posiada tytuł króla strzelców rodzimej ekstraklasy.

Tomáš Malec
Tomáš Malec · fot. ŁUKASZ SOBALA / WWW.PRESSIMAGES.PL


Dysponujący świetnymi warunkami fizycznymi, bo mierzący 199 centymetrów 28-letni zawodnik, urodził się w słowackim Trenczynie. Tam też stawiał swoje pierwsze piłkarskie kroki i debiutował w seniorskich rozgrywkach. Łącznie w macierzystym klubie AS Trenčín na pierwszym i drugim poziomie rozgrywkowym rozegrał 62 mecze, w których strzelił 17 bramek.

Dla nikogo nie jest tajemnicą, że liczba goli strzelonych przez naszych napastników, zwłaszcza w rundzie wiosennej, była poniżej oczekiwań. Dlatego wzmocnienie linii ataku to jeden z głównych priorytetów przed nadchodzącym sezonem. Monitorowaliśmy zarówno rynek krajowy jak i zagraniczny - mówi Leszek Bartnicki, Prezes Zarządu KP GKS Tychy.

W późniejszych etapach swojej kariery Malec występował m.in. we Włoszech, Norwegii, Austrii, czy na Słowacji. Podczas tych występów osiągnął kilka znaczących sukcesów. Na swoim koncie ma m.in. mistrzostwo Norwegii z Rosenborgiem BK, mistrzostwo Słowacji z AS Trenčín oraz tytuł króla strzelców słowackiej ekstraklasy w sezonie 2013/14 (14 goli). Na najwyższych poziomach rozgrywkowych w tych krajach zanotował ponad 200 meczów, w których zdobył 54 bramki. Międzynarodowe doświadczenie boiskowe wyniósł także ze spotkań kwalifikacyjnych do Ligi Europy.

Tomáš to typowy egzekutor, który najlepiej czuje się w polu karnym przeciwnika. Oczywiście z racji warunków fizycznych jest szczególnie groźny w pojedynkach powietrznych, ale potrafi też wykończyć akcję technicznym uderzeniem. Posiada duże doświadczenie wyniesione z występów w najwyższych klasach rozgrywkowych w różnych krajach oraz europejskich pucharów. Jest zawodnikiem, który wie jak radzić sobie z presją, gdy gra toczy się o wysoką stawkę. W minionym sezonie regularnie trafiał do siatki na Słowacji. Był najlepszym strzelcem swojej drużyny. Niemal w pojedynkę utrzymał Senicę w tamtejszej ekstraklasie, gdyż w barażowym dwumeczu, występując z opaską kapitańską, zdobył wszystkie 3 bramki dla swojej ekipy - charakteryzuje nowego napastnika GKS prezes Leszek Bartnicki.

W 2017 roku rozegrał dwa mecze towarzyskie w pierwszej reprezentacji Słowacji - z Ugandą i Szwecją.

tomas malec


W sezonie 2020/2021 Tomáš był podstawowym zawodnikiem FK Senica, drużyny słowackiej Fortuna Ligi, gdzie miał kluczowy wpływ na utrzymanie zespołu w najwyższej klasie rozgrywkowej. W 33. spotkaniach ligowych zdobył 11 bramek i zaliczył 4 asysty. Ponadto wystąpił w 2. meczach Pucharu Słowacji, w których zanotował 3 gole. Łącznie więc w minionych rozgrywkach czternastokrotnie trafiał do siatki rywali, będąc najlepszym strzelcem Senicy.

Podczas naszego pierwszego spotkania przy kawie, wspomniałem o innym wysokim napastniku Tomaszu (Pekharcie) zza południowej granicy, który świetnie radzi sobie w Polsce. Wierzę, że „nasz Tomek” także szybko zaskarbi sobie sympatię kibiców - dodaje sternik tyskiego klubu.

W tyskim zespole Malec będzie występował w koszulce z numerem 29.

Tomáš MalecData urodzenia: 5 stycznia 1993 r. (28 lat)
Wzrost: 199 cm
Pozycja: napastnik
Kluby w karierze: AS Trenčín, Tatran Liptovský Mikuláš, Rosenborg BK, Sigma Ołomuniec, LASK Linz, Lillestrøm, DAC Dunajská Streda, Žalgiris Wilno, FK Rīgas Futbola Skola, Vis Pesaro, FK Senica.
sezon 2020/2021: FK Senica - 35 meczów, 14 bramek, 4 asysty.

ar / tychy.info

źródło: GKS Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.