tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 1 lipca 2021

[FOTO] Potrącenie 11-letniego rowerzysty na przejściu dla pieszych

1 lipca około godziny 16.50 na oznakowanym przejściu dla pieszych w rejonie "szkieletora" na al. Jana Pawła II doszło do potrącenia 11-letniego rowerzysty przez samochód dostawczy.

Potrącenie 11-letniego rowerzysty na przejściu dla pieszych - 01.07.2021 · fot. 112tychy.pl


Do wypadku doszło na oznakowanym przejściu dla pieszych. Z relacji kierującej samochodem jak i świadków wynika, że chłopak wjechał na przejście wprost pod nadjeżdżający pojazd. Na miejsce zdarzenia wezwani zostali rodzice małoletniego. W wyniku potrącenia chłopiec doznał urazów (m.in. głowy) i po zaopatrzeniu przez ratowników medycznych został przetransportowany do szpitala.

Wstępne ustalenia pracujących na miejscu policjantów potwierdzają wersję kierującej VW i świadków. Kierująca dostawczym Volkswagenem w chwili zdarzenia była trzeźwa.

Na czas działań ruch na al. Jana Pawła II na odcinku od budynku dawnej telekomunikacji do skrzyżowania z ul. Grota - Roweckiego został całkowicie zablokowany.

Dodatkowo na miejsce wezwany został policyjny technik kryminalistyki, który wykonał dokumentację zdjęciową i zabezpieczył ślady zdarzenia.

Około godziny 19.30 działania na miejscu zostały zakończone i ruch został przywrócony. Policjanci z KMP Tychy prowadzą dalsze postępowanie w sprawie tego zdarzenia.

ar / tychy.info
źródło: 112tychy.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.