tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 1 lipca 2021

Studentka szkoły projektowania ubioru z Tychów z nagrodą!

W Nowohuckim Centrum Kultury odbył się pokaz Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru w Krakowie pod nazwą Hi!Fashion 2021, w czasie którego studenci i 1 i 2 roku SAPU zaprezentowali najnowsze projekty. Nagrodę dla najlepszego projektu 1 roku SAPU otrzymała Paulina Chudobska z Tychów.

Reklama

Projekt Pauliny Chudobskiej
Projekt Pauliny Chudobskiej · fot. Ana Zborowska/KSA


Studenci 1 roku zmierzyli się z surową tkaniną bawełnianą, tworząc artystyczne, rzeźbiarskie formy. Natomiast studenci 2 roku musieli zagłębić się w historię ubioru, inspirując się modą noszoną od XV do XIX wieku. Powstało wiele interesujących projektów. Wiele z nich zostało stworzonych zgodnie z zasadami mody zrównoważonej, która jest elementem programu nauki w SAPU. Zostały też przyznane nagrody Dyrekcji SAPU dla najlepszych projektów semestralnych, otrzymały je Paulina Chudobska (1 rok) oraz Alina Aitzhanova pochodząca z Kazachstanu (2 rok).

ar / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.