tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 27 czerwca 2021

Młodzieżowiec pierwszym letnim transferem GKS Tychy

Wyróżniający się na trzecioligowych boiskach Marcin Kozina został w dniu dzisiejszym nowym piłkarzem GKS Tychy. 20-letni zawodnik występujący na pozycji skrzydłowego trafia do tyskiego klubu na zasadzie transferu definitywnego z LKS-u Goczałkowice-Zdrój. Jego kontrakt wejdzie w życie 1 lipca i będzie obowiązywał do 30 czerwca 2024 roku.

Młodzieżowiec pierwszym letnim transferem GKS Tychy
Młodzieżowiec pierwszym letnim transferem GKS Tychy · fot. GKS Tychy


Urodzony 29 kwietnia 2001 roku w Suchej Beskidzkiej Kozina jest wychowankiem Halniaka Maków Podhalański. Karierę juniorską rozwijał następnie w Rekordzie Bielsko-Biała, gdzie w wieku 17 lat zanotował debiut w seniorskim zespole i już w swoim pierwszym pełnym sezonie strzelił 7 goli w III lidze.

- Marcin to kolejny utalentowany skrzydłowy, którego wypatrzyliśmy w niższych klasach rozgrywkowych. Charakteryzuje się niekonwencjonalnym dryblingiem, dzięki któremu stwarza duże zagrożenie pod bramką rywala, potrafi zakończyć akcję strzałem lub dokładnym podaniem obsłużyć partnera. Mam nadzieję, że szybko wkomponuje się w nasz zespół, i jako młodzieżowiec będzie stanowił jego istotny element - mówi Leszek Bartnicki, prezes KP GKS Tychy.

Przed rozpoczęciem minionego sezonu został piłkarzem innego trzecioligowca z Goczałkowic-Zdroju. W drużynie, która zajęła 7. miejsce w III lidze gr. III, był podstawowym i wyróżniającym się graczem. W rozgrywkach 2020/21 rozegrał 35 meczów ligowych, w których zdobył trzy gole. Przy wielu bramkach kolegów notował również kluczowe podania.

Marcin Kozina
  • data urodzenia: 29.04.2001 r.
  • wzrost / waga: 184 cm / 76 kg
  • pozycja: pomocnik - skrzydłowy
  • kluby w karierze: Halniak Maków Podhalański, Rekord Bielsko-Biała, LKS Goczałkowice-Zdrój.

mp / tychy.info, źródło: GKS Tychy

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.