Wiadomości

  • 25 czerwca 2021
  • 26 czerwca 2021
  • wyświetleń: 1323

Rozpoczęły się wakacje dla blisko 14 tys. uczniów tyskich szkół

Wczoraj 13 855 uczniów tyskich szkół kończy rok szkolny i rozpoczyna wakacje. Przed nimi dwa miesiące przerwy w nauce i regeneracji sił przed nowym rokiem szkolnym. Ponad 500 z nich weźmie udział w zaplanowanych przez miasto Tychy półkoloniach. W tym roku zainteresowanie tą formą spędzania wolnego czasu było bardzo duże.

wakacje
Rozpoczęły się wakacje dla 13 855 tyskich uczniów · fot. UM Tychy


Wakacje rozpoczyna ponad 9500 uczniów 24 tyskich publicznych szkół podstawowych oraz ponad 4350 uczniów liceów, techników i szkół branżowych. Wśród nich jest prawie 1900 absolwentów kończących szkołę.

- To był trudny rok dla dyrektorów, nauczycieli i samych uczniów. Trzeba było przystosować się do nowej rzeczywistości pandemicznej. Cieszę się, że to trudne doświadczenie skłoniło do innej aktywności oraz podnoszenia poziomu kompetencji informatycznych i uczniów, i nauczycieli. Życzę wszystkim uczniom i pracownikom oświaty udanych i bezpiecznych wakacji. Wracajcie z nową energią do szkół we wrześniu! - mówi Maciej Gramatyka, z-ca prezydenta Tychów ds. społecznych.

Wielu uczniów zapewne wyjedzie z Tychów na kolonie, obozy czy wczasy z rodzicami. Dla tych, co zostają w mieście przygotowano szereg atrakcji. Oprócz bogatej oferty w ramach „Lato w mieście” (szczegóły na https://umtychy.pl/lato ), dzieci mogą wziąć udział w półkoloniach organizowanych przez Miejskie Centrum Kultury, Szkołę Mistrzostwa Sportowego, Młodzieżowy Dom Kultury nr 2 oraz Park Wodny Tychy.

- Zainteresowanie półkoloniami było tak duże, że w filii Miejskiego Centrum Kultury w Urbanowicach uruchamiamy dodatkowe turnusy. W sumie zaplanowaliśmy ich 22, w każdym weźmie udział 15 osób - mówi Małgorzata Król - dyrektor Miejskiego Centrum Kultury w Tychach.

Oprócz tego Młodzieżowy Dom Kultury w Tychach organizuje 4 turnusy półkolonii, w każdym weźmie udział 34 dzieci. W półkoloniach organizowanych przez Wodny Park Tychy weźmie ponad 60 osób.

ab / tychy.info

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.