Wiadomości

  • 24 czerwca 2021
  • wyświetleń: 801

Podstawowy sprzęt sportowy początkującego tenisisty

Materiał partnera:

Tenis jest dziś jedną z najpopularniejszych aktywności, jaką może uprawiać dosłownie każdy zainteresowany. W Polsce stale zwiększa się liczba kortów i już w każdej gminie można znaleźć idealne miejsca do gry. W jaki sprzęt sportowy powinien zaopatrzyć się początkujący tenisista, który chce rozpocząć swoją przygodę z tym eleganckim sportem?

Podstawowy sprzęt sportowy początkującego tenisisty


Rakieta do tenisaNajważniejszą rzeczą każdego tenisisty jest, oczywiście, rakieta do gry. Na sam początek warto kupić rakietę z naciągiem, co znacznie ułatwi grę każdemu początkującemu. Naciąg należy wymienić co jakiś czas (jeśli gracz trenuje 2 razy w tygodniu to powinien zrobić to raz na pół roku) bądź wtedy, kiedy pęknie. Na co jeszcze warto zwracać uwagę przy zakupie?

ciężar - osoby, które dopiero rozpoczynają grać w tenisa powinny wybierać lżejszy sprzęt;
długość - standardowa rakieta dla dorosłych ma jakieś 70 centymetrów długości;
wielkość główki - początkujący powinni zdecydować się na rakietę z większą główką, co ułatwi im odbicie piłki;
rączka - bardzo istotna jest również rączka rakiety, musi być doskonale dopasowana do dłoni gracza.

Piłka tenisowaWbrew pozorom piłka tenisowa również ma ogromne znaczenie dla komfortu i jakości gry tenisisty. Początkujący powinni wybierać dość miękkie piłki, dzięki którym nauczą się dobierać odpowiednią siłę uderzenia, kontrolować lot i wypracują własną technikę gry. Miękka piłka tenisowa zmniejszy również prawdopodobieństwo wystąpienia kontuzji. W sklepach sportowych można znaleźć ogromną ilość różnorodnych piłek. Dorośli powinni na początek wybierać piłki rekreacyjne. Gdy zaczyna się grać już coraz lepiej można zdecydować się na piłkę mistrzowską. Zawodowcy natomiast korzystają z profesjonalnych. Poszczególne rodzaje piłek są dostosowane do różnej nawierzchni. Warto zauważyć, że sprzęt sportowy powinno się kupować wyłącznie w sklepie z wysokiej jakości produktami, tylko w takich miejscach można otrzymać profesjonalne doradztwo i być pewnym, co do jakości sprzętu. Piłka tenisowa zakupiona w profesjonalnym sklepie będzie znakomitym wyborem, który zapewni każdemu początkującemu wysoki komfort podczas gry i po prostu dobrą zabawę.

Obuwie i strójNie bez znaczenia jest również strój gracza. Najważniejsze są buty, które zapewniają zwrotność i szybkość, co jest niezwykle ważne podczas gry. Wielu początkujących i amatorów na kort zabiera miejskie buty sportowe bądź obuwie przeznaczone do biegania, ale nie jest to dobry pomysł. Należy zakupić buty o odpowiedniej podeszwie. Profesjonalni tenisiści mogą natomiast wybierać wśród bardziej zróżnicowanego obuwia, przystosowanego np. do konkretnej nawierzchni. Ubrania zaś powinny być dostosowane do temperatury otoczenia lub hali, na której gracze planują ćwiczyć czy rozegrać mecz. Można zaopatrzyć się również w specjalną opaskę na nadgarstek, którą można otrzeć pot z czoła. Taka opaska stabilizuje również nadgarstek.

TorbaWarto zainwestować również w specjalną torbę dla tenisistów. Taka torba jest idealnie dopasowana do rakiety, dzięki czemu znakomicie ją ochroni przed uszkodzeniem. Ponadto często zawiera liczne dodatkowe kieszenie, w których można umieścić piłki, butelkę lub bidon z wodą i ręcznik. Z łatwością zmieści się do niej również ubranie na zmianę.