Wiadomości

  • 22 czerwca 2021
  • wyświetleń: 1123

Do boju Polsko! Wygrajcie ze Szwecją!

Materiał partnera:

Już w środowy wieczór oczy wszystkich kibiców piłki nożnej skierowane będą na Stadion Kierstowskij w Sankt Petersburgu. Po pierwszym tragicznie rozegranym przez naszą reprezentację meczu ze Słowakami sobotnia potyczka z Hiszpanami na nowo wlała nadzieję w serca fanatyków biało- czerwonych. Pierwszy gwizdek Michaela Oliviera w spotkaniu z reprezentacją Trzech Koron rozlegnie się o 18:00.

Ze Szwecja o wszystkoPo 2 kolejkach fazy grupowej, Polacy z dorobkiem 1 punktu zajmują ostatnie miejsce w grupie E. Liderem jest reprezentacja Szwecji (4 pkt), drudzy są Słowacy (3 pkt), a na trzecim miejscu znajduje się reprezentacja Hiszpanii (2 pkt). Takiego scenariusza nie przewidział nikt. Nawet bukmacher Betclic nie przypuszczał, że przed ostatnim meczem fazy grupowej, Hiszpanie będą zamykać grupową stawkę.

Spotkanie z naszymi południowymi sąsiadami miało być łatwym spacerkiem dla podopiecznych Paulo Sosy. Kibicie, jak i eksperci typowali wysokie zwycięstwo biało-czerwonych więc tym bardziej sensacyjna była porażka 0-1 po dość bezbarwnej grze i totalnym wyłączeniu naszych rozgrywających przez Słowaków. Wynik ten sprawił, że środowa potyczka ze Szwedami miała być meczem o honor, który jeszcze bardziej miał zostać nadszarpnięty w spotkaniu z reprezentacją Hiszpanii. Polacy przystąpili do tego meczu z ogromnym animuszem, stwarzając bardzo dużo dogodnych sytuacji bramkowych. Śmiało zaryzykować można stwierdzenie, że w pewnych momentach spotkania byliśmy drużyną lepszą i to nasza reprezentacja zasłużyła na wygraną. Sobotnia potyczka z La Furia Roja pozwala być optymistą przed meczem ze Szwedami, który zadecyduje o tym, czy uda nam się wyjść z grupy i awansować do kolejnej fazy rozgrywek.

Szwedzi rozpoczęli turniej od bezbramkowego remisu z reprezentacją Hiszpanii, by w kolejnej rundzie wygrać 1-0 ze Słowakami. Rezultaty te pozwalają ekipie Janne Anderssona być już praktycznie pewnym awansu (w najgorszym wypadku nawet z 3 miejsca w grupie E). Pewnym jest jednak to, że Szwedzi na pewno nie odpuszczą meczu z Polską, ponieważ spokojniej jest awansować z pierwszej pozycji w grupie i w kolejnej fazie rozgrywek zagrać z teoretycznie słabszym rywalem.

Historia bezpośrednich spotkańPomimo że ostatnie spotkanie z ekipą Trzech Koron reprezentacja Polski rozgrywała w 2004 roku, to historia spotkań polsko- szwedzkich jest bardzo bogata. Środowym mecz będzie już 27 spotkaniem pomiędzy tymi zespołami. Statystyki przemawiają na korzyść Skandynawów. Dotychczas wygrali oni 14 spotkań, 4-krotnie mecz zakończył się wynikiem remisowym, a 8-krotnie wygrywali Polacy. Ciężar gatunkowy nadchodzącego meczu pozwala z pewnością sądzić, że będzie to świetne widowisko pełne ofensywnej gry i miejmy nadzieję wielu bramek.