Wiadomości

  • 22 czerwca 2021
  • 27 czerwca 2021
  • wyświetleń: 19392

Z Tychów pojedziemy pociągiem w Alpy z przewoźnikiem RegioJet

Czeski prywatny operator RegioJet opublikował rozkład jazdy pociągu, który w sezonie zimowym miałby łączyć Warszawę z Alpami. Pociąg ma ruszyć już w grudniu tego roku.

regio jet
Z Tychów pojedziemy pociągiem w Alpy już w grudniu! · fot. RegioJet


Pociąg z Warszawy Wschodniej miałby wyjeżdżać o 20.00, w Polsce zatrzymałby się jeszcze w Warszawie Centralnej, Zachodniej, w Zawierciu, Sosnowcu Głównym, Katowicach, Tychach i Rybniku. Dla pociągu nie przewidziano postoju w Bohuminie, który pociąg minie "na biegu" około północy.

Dalej pojedzie przez Ostrawę, a w Brzeclawiu, w ciągu 20 minut, zostanie do niego dołączona grupa wagonów z Pragi. Następna stacją zatrzymania będzie Wiedeń Hbf (jedynie 3 minutowy postój od 3:32 do 3:35), później Linz, Salzburg, Bishofshofen.

Od tej stacji pociąg będzie zatrzymywał się w niemal każdej większej alpejskiej miejscowości, a w Innsbrucku zostanie podzielony na grupę wagonów do Landeck-Zams i... do stacji Brenner (Brenner-Brennero), która leży już we Włoszech. Tu dojedzie na godzinę 11.10.

RegioJet zamierza uruchamiać pociąg trzy razy w tygodniu w okresie od połowy grudnia do połowy kwietnia. Polska grupa wagonów ma liczyć od sześciu do aż trzynastu pojazdów, wagonów z Pragi ma być w zależności od zapotrzebowania od czterech do ośmiu. Nie znamy jeszcze rozkładu jazdy z Brenner. Pociąg ma być zestawiony głównie z wagonów z miejscami do leżenia.

ar / tychy.info

źródło: Rynek Kolejowy

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.