Wiadomości

  • 20 czerwca 2021
  • wyświetleń: 695

Sytuacja epidemiczna ustabilizowana, dyspenza odwołana

Zgodnie z decyzją Konferencji Episkopatu Polski od niedzieli, 20 czerwca metropolita katowicki odwołuje dyspensę od uczestnictwa we mszy w niedziele i święta nakazane.

Poniższy komunikat w tej sprawie zostanie odczytany w parafiach archidiecezji katowickiej w najbliższą niedzielę.

Komunikat abp. Wiktora SkworcaZgodnie z decyzją Konferencji Episkopatu Polski, podjętą na 389. Zebraniu Plenarnym w Kalwarii Zebrzydowskiej w dniach 11-12 czerwca br., na podstawie 93 Kodeksu Prawa Kanonicznego, z dniem 20 czerwca br., tj. od XII Niedzieli Zwykłej, odwołuję dyspensę od uczestnictwa we Mszy Świętej w niedziele i święta nakazane, udzieloną w związku z sytuacją epidemiczną wywołaną pandemią.

Mając na uwadze, że Eucharystia jest źródłem i szczytem chrześcijańskiego życia, a także sakramentem spotkania z żywym Jezusem Chrystusem, usilnie zapraszam wszystkich wiernych archidiecezji do nieustannego odkrywania wartości świętej Wieczerzy, szczególnie poprzez regularne uczestnictwo w niedzielnej Mszy św. Licząc na życzliwe przyjęcie tego zaproszenia, nadal proszę Was o respektowanie aktualnie obowiązujących przepisów sanitarnych
.

ar / tychy.info

źródło: Archidiecezja Katowicka

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.