Wiadomości

  • 19 czerwca 2021
  • 11 lipca 2021
  • wyświetleń: 7299

Na kole ze świętym Krzysztofem - wycieczka na hałdę w Kostuchnie

Za nami:

Wycieczki rowerowe zorganizowała w czerwcu i lipcu Parafia św. Krzysztofa w Tychach. Przed nami ostatnia z nich - 11 lipca kolarze-amatorzy pojada trasą Tychy - Kostuchna Hałda.

Na kole ze św. Krzysztofem
Na kole ze św. Krzysztofem · fot. Nol Tychy


Start 11 lipca około godz. 9.15 po porannej mszy rozpoczynającej się o godz. 8.30. Tym razem oficer rowerowy Michał Kasperczyk poprowadzi uczestników na trasie Tychy - Kostuchna Hałda. Finał akcji zaplanowano około godziny 15.00 na Alei Niepodległości. Jednocześnie zostaną wręczone nagrody i zostanie podsumowana akcja "Kręcimy dla Tychów". Dla każdego uczestnika okolicznościowa opaska odblaskowa!

Rajdy w 4 strony świata odbywają się w duchu encykliki Laudato si' (wł. Pochwalony bądź) papieża Franciszka. W encyklice tej papież wyraża nadzieję, iż ta pomoże rozpoznać wielkość, pilność i piękno wyzwania, wobec którego stoi ludzkość w aspekcie ochrony środowiska naturalnego. Na wstępie dokonuje krótkiego przeglądu różnych aspektów obecnego kryzysu ekologicznego w celu wzbudzenia stosownej, głębokiej podstawy do rozważań natury etycznej i duchowej. Następnie, wychodząc z tej perspektywy, podejmuje pewne zagadnienia wypływające z tradycji judeochrześcijańskiej, aby nadać większą konsekwencję zaangażowaniu na rzecz środowiska. W kolejnym kroku stara się dotrzeć do głębszych przyczyn obecnej sytuacji. Papież ma nadzieję, iż w ten sposób będzie można zaproponować taką ekologię, która w swoich różnych wymiarach łączyłaby szczególną pozycję, jaką w przyrodzie zajmuje człowiek, oraz jego relacje z otaczającą go rzeczywistością.

Wszystkie wyjazdy rowerowe połączone są z konkursem fotograficznym, który pozwoli uchwycić piękno przyrody zgodnie z encykliką Laudato si’ papieża Franciszka. Następnie zdjęcia wykonane przez uczestników wycieczek rowerowych utworzą specjalną galerię w której będziemy podziwiać piękno otaczającej nas przyrody. Najlepsze zdjęcia zostaną nagrodzone.

Wydarzenie odbywa się dzięki wsparciu Caritas laudato si oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Na kole ze Świętym Krzysztofem

ar / tychy.info

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Ścieżki rowerowe" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Ścieżki rowerowe

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Ścieżki rowerowe" podaj