Wiadomości

  • 17 czerwca 2021
  • wyświetleń: 2175

Dlaczego nie można drażnić psów? Leksus dał im lekcję

Dlaczego nie można drażnić psów oraz jak zachować się podczas ataku groźnego zwierzęcia? Policjanci z Tychów przeprowadzili pogadankę na temat bezpieczeństwa podczas zbliżających się wakacji. Dzieci poznały Leksusa - policyjnego psa, który razem ze swoim opiekunem dba o bezpieczeństwo w Tychach.

Zajęcia z policjantami na temat bezpieczeństwa podczas wakacji - 16.06.2021 · fot. KMP Tychy


Policjanci z tyskiej komendy przeprowadzili z pierwszoklasistami zajęcia na temat bezpieczeństwa podczas zbliżających się wakacji. Poruszane tematy dotyczyły między innymi bezpieczeństwa podczas pobytu nad wodą i w górach, kontaktów z obcymi, czy właściwych zachowań na drodze. Dzieci miały okazję poznać „Leksusa”, który pomógł im zrozumieć, dlaczego nie można drażnić psa. Jego przewodnik wytłumaczył także jak należy zachować się w sytuacji kiedy zostaniemy zaatakowani przez agresywne zwierzę oraz co zrobić, aby uniknąć niebezpieczeństwa w trakcie zabawy.

Spotkanie z czworonogiem wywołało u wszystkich wielki entuzjazm i frajdę jednak przede wszystkim było lekcją bezpieczeństwa dla dzieci.

ar / tychy.info

źródło: KMP Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.