Wiadomości

  • 17 czerwca 2021
  • wyświetleń: 671

Fakty i mity na temat pracy w korporacji

Materiał partnera:

Internet jest pełen podzielonych zdań na temat tego, jak wygląda kariera w korporacji. Czy zatrudnienie w wielkiej firmie jest męczące, czy wręcz przeciwnie? Między ludźmi krąży wiele nie do końca prawdziwych informacji odnośnie tego typu zatrudnienia, dlatego warto sprawdzić chociaż część z tych opinii. Poznaj 3 najważniejsze mity lub fakty na temat posady w korporacji.

1. Pracują tam tylko specjaliściMIT!
Chociaż może się wydawać, że wielkie korporacje zatrudniają jedynie najbardziej wykwalifikowanych, doświadczonych i utalentowanych pracowników, nie jest to do końca prawda. Oczywiście, im wyższe kompetencje, tym lepiej. W końcu nikt nie da pracy osobie, która zupełnie nie zna się na swoim fachu. Jednakże chodzi tutaj o to, że wiele firm woli samemu dokształcić własnego pracownika, aby był on jak najbardziej zaznajomiony z zasadami oraz charakterem pracy w danej organizacji. To oznacza, że pewne kwalifikacje i wiedza są konieczne w tym środowisku, ale nie trzeba być od razu mistrzem w danej dziedzinie.

2. Praca jest stresującaFAKT!
Trudno byłoby zaprzeczyć przekonaniu, że regularne przebywanie w korporacji nie jest stresujące. Duże firmy są nastawione na duży zysk, dlatego tempo pracy bywa szybkie, zadań jest wiele, a terminy są krótkie. Taka codzienność jest dość męcząca. Ponadto, miejsca tego typu mają zwykle bardzo wielu pracowników, zatem nic dziwnego, że czasami mogą pojawiać się sytuacje pełne napięcia. Jednak warto pamiętać, że prawie każda praca jest w jakimś stopniu stresująca. Zatem lepiej byłoby spróbować nauczyć się panować nad własnymi nerwami, niż zupełnie unikać miejsc, które w jakiś sposób wywołują niepokój.

3. Etat to 80 godzin w tygodniuMIT!
Często można się spotkać z przekonaniem, że praca w korporacji oznacza ciągłe nadgodziny i wypełnianie obowiązków w weekendy. To zdecydowanie mit. Tak naprawdę żaden pracodawca w firmie o wysokich standardach by na to nie pozwolił. Każdy dobry szef wie, że po pierwsze, to byłoby niezgodne z Kodeksem Pracy, a po drugie, zmęczony pracownik to niewydajny pracownik. Jeśli zatrudnione w korporacji osoby będą się stale przemęczać, wówczas zarówno ich zdrowie, jak i efektywność w końcu spadną. Nie byłoby to korzystne dla żadnej ze stron. Dlatego choć stanowisko w dużej firmie wiąże się z wieloma obowiązkami, nie trzeba się martwić koniecznością wypracowania nierealnej liczby godzin w tygodniu.