tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 15 czerwca 2021
  • 16 czerwca 2021

Remonty na tyskich drogach i chodnikach. Sprawdź, gdzie

Sezon budowlany w pełni, a to oznacza, że w wielu punktach miasta trwają roboty drogowe. Obok dużych inwestycji, takich jak m.in. budowa wiaduktu na ul. Grota Roweckiego, prowadzone są też remonty dróg i chodników.

Reklama

Trwają remonty na tyskich drogach i chodnikach - 06.2021
Trwają remonty na tyskich drogach i chodnikach - 06.2021 · fot. MZUiM Tychy


Asfaltowe nakładkiNiedawno zakończyła się wymiana nawierzchni na ul. Oświęcimskiej. Prace były prowadzone po obu stronach drogi na przeszło półkilometrowym odcinku pomiędzy ul. Katowicką a ul. Czarną. Droga zyskała już nową asfaltową nawierzchnie, a do wykonania pozostało już tylko odtworzenie oznakowania poziomego.

Podobny remont trwa aktualnie na ul. Stoczniowców 70., gdzie na odcinku od ul. Konecznego do ul. Jaśkowickiej ułożone zostały już nowe krawężniki, a stara nawierzchnia została sfrezowana. W tym tygodniu ruszy asfaltowanie drogi. Roboty będą odbywać się przy zawężeniu jezdni, dlatego kierowców prosimy o ostrożną jazdę i stosowanie się do znaków. Planowo remont ma potrwać jeszcze 5-6 dni.

W następnej kolejności asfaltową nakładkę zyska ul. Wojska Polskiego na fragmencie od Pl. św. Anny do ul. Burschego). Planowo prace ruszą w przyszły wtorek, 22 czerwca.

Trwają remonty na tyskich drogach i chodnikach - 06.2021
Trwają remonty na tyskich drogach i chodnikach - 06.2021 · fot. MZUiM Tychy


ChodnikiDrogowców można spotkać na ul. Stoczniowców 70. , gdzie remontowany jest odcinek od skrzyżowania z ul. Jaśkowicką do wysokości myjni samochodowej. W toku jest także wymiana nawierzchni chodnika przy ul. Budowlanych pomiędzy ścieżki rowerowej na fragmencie od Burschego do Batorego Zakończono natomiast prace na innym fragmencie tej drogi - od ul. Begonii do ul. Brzechwy.

Nowa nawierzchnie z kostki brukowej zyskał też chodnik na al. Bielskiej - fragment od ul. Jaśkowickiej do ul. Hierowskiego oraz ten na ul. Dmowskiego od ul. Uczniowskiej do ul. Ujejskiego wraz z drogą boczną wzdłuż budynku Dmowskiego 116-122.

Trwają remonty na tyskich drogach i chodnikach - 06.2021
Trwają remonty na tyskich drogach i chodnikach - 06.2021 · fot. MZUiM Tychy


Wiadomo, że jeszcze w najbliższym czasie ekipy remontowe pracować będą na ul. Dębowej (rejon targowiska), Cyganerii (fragmenty od G. Roweckiego do Ciasnej) i Fitelberga (strona zachodnia).

W tym roku za stan chodników w naszym mieście odpowiada firma EKO-Ogród, a w budżecie miasta na ten cel zarezerwowano 2,5 mln zł. Z kolei układaniem asfaltowych nakładek zajmuje się firma JKM Mikołów. Wartość umowy to 2 mln. zł. Obie firmy zostały wyłonione w drodze przetargów.

ar / tychy.info

źródło: MZUiM Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.