Reklama

Wiadomości

  • 15 czerwca 2021
  • wyświetleń: 2088

Ruszyła "Maksiarnia" w parafii Kolbego w Tychach. Co to takiego?

W tyskiej parafii Kolbego od poniedziałku, 14 czerwca salka na piętrze domu katechetycznego jest nieodpłatnie dostępna dla rodzin z parafii. Powstała tu "Maksiarnia". O co chodzi? Kto może z niej korzystać i w jakich okolicznościach?

Salka w domu katechetycznym zamieniła się w Maksiarnię
Salka w domu katechetycznym zamieniła się w Maksiarnię · fot. Parafia Maksymiliana Kolbego w Tychach


- Czasem rodzice z dziećmi potrzebują większej przestrzeni niż pokój w domu. Na przykład do zabawy. Albo do spotkań między dziećmi zaprzyjaźnionych rodzin. Albo do wspólnego czuwania nad dziećmi, kiedy rodzice mogą też się spotkać... - tłumaczą ideę tego miejsca pomysłodawcy.

Żeby uzyskać dostęp do salki trzeba się skontaktować - najlepiej nie później niż dzień przed planowanym pobytem - z duszpasterzami i umówić się na przekazanie kluczy.

Jakie są warunki korzystania? Osoba, która pobiera klucze wpisuje się na listę i odpowiada za dobrą zabawę dzieci oraz pozostawienie porządku w salce.

Temu projektowi każdy z nas może pomóc. Parafia przyjmuje używane zabawki, klocki, pluszaki. Przed przekazaniem prosi o jej wcześniejsze wyczyszczenie lub wypranie. Wystarczy przynieść je na probostwo, najlepiej w godzinach urzędowania kancelarii. Można też wpłacać datki na konto parafii (tytułem: darowizna na cele kultu religijnego - Maksiarnia). Parafia prosi o nieodstawianie rzeczy bardzo zużytych, zepsutych, zniszczonych.

ar / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.