Wiadomości

  • 17 czerwca 2021
  • wyświetleń: 3749

[WIDEO, FOTO] Park osiedlowy do rewitalizacji. Kiedy i co się zmieni?

Radne Miasta Tychy zawnioskowały o rewitalizację Parku Osiedlowego przy ulicy Marii Skłodowskiej-Curie i Cyganerii, który stanowi jedną z najważniejszych przestrzeni publicznych na tym osiedlu. Zastępca dyrektora Tyskiego Zakładu Usług Komunalnych mówi o planowanych działaniach.

Park osiedlowy do rewitalizacji - 16.06.2021 · fot. Tomasz Gonsior / tychy.info


O rewitalizację wnioskują: Lidia Gajdas, Aleksandra Pabian, Patrycja Kosowska-Pawłowicz, Anna Krzystyniak oraz Barbara Konieczna.

- Dla wielu mieszkańców okolicznych bloków jest to idealne miejsce do spędzanie wolnego czasu na świeżym powietrzu. Dlatego miasto powinno dołożyć wszelkich starań, aby przestrzeń publiczna naszego miasta była przystosowywana do potrzeb, a co ważniejsze - głosu mieszkańców. Dlatego otrzymując wiele wiadomości od mieszkańców ul. Cyganerii, Czystej, Czechowa oraz Skłodowskiej-Curie należy podjąć działania w kierunku zabezpieczenia środków w budżecie miasta na realizację tego zadania - uzasadniają radne.
W ramach działań rewitalizacyjnych wnoszą o wykonanie przebudowy zniszczonych nawierzchni alejek parkowych, montaż nowego oświetlenia parku, ławek, koszy, stojaków na rowery.

- Przy rewitalizacji należy zadbać o istniejącą zieleń, Konieczne jest odświeżenie szaty roślinnej, inwentaryzacja zieleni, wprowadzenie nowych nasadzeń w tym rabat i parterów kwiatowych oraz rekultywację trawników wraz wprowadzeniem nowych nasadzeń roślin cebulowych - wymieniają.

Przedstawicielki mieszkańców dołączyły do interpelacji dokumentację zdjęciową:

park osiedlowy skłodowskiej
Park Osiedlowy między ul. Skłodowskiej-Curie i Cyganerii · fot. Radne Rady Miasta Tychy

park osiedlowy skłodowskiej
Park Osiedlowy między ul. Skłodowskiej-Curie i Cyganerii · fot. Radne Rady Miasta Tychy

park osiedlowy skłodowskiej
Park Osiedlowy między ul. Skłodowskiej-Curie i Cyganerii · fot. Radne Rady Miasta Tychy


- Odpowiadając na interpelację radnych, informujemy że jako administrator tego terenu, również dostrzegamy problem oraz mamy świadomość jego mankamentów i stanu. Bez wątpienia park wymaga dofinansowania w zakresie infrastruktury oraz dopełnienia całości poprzez zagospodarowanie zielenią głównie kwitnącą. Obszar ten jest od dłuższego czasu w sferze naszego zainteresowania i planów w najbliższym czasie. Na ten moment, będziemy starać się w miarę możliwości uporządkować teren np. poprzez oczyszczenie z darni kostki, natomiast gdyby udało się wygospodarować część środków, chcielibyśmy wprowadzić nowe nasadzenia. Obecnie, chociaż w niewielkiej formie, usiłujemy ozdabiać zieleniec roślinami jednorocznymi w okrągłych rabatach oraz stawiamy wieże kwiatowe tuż przy szkole. Zdajemy sobie sobie sprawę, że nie jest to wystarczające, a teren wymaga kompleksowego remontu i zagospodarowania. Będziemy wnioskować o ujęcie całościowego wykonania zadania w budżecie miasta - zapowiada w odpowiedzi na interpelację zastępca dyrektora TZUK Barbara Skotniczy.

ar / tychy.info

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.