Reklama

Wiadomości

  • 16 czerwca 2021
  • 18 czerwca 2021
  • wyświetleń: 1185

Bezpłatne badania kości w osteobusie na terenie Tychów

Za nami:

Już 18 czerwca w Tychach pojawi się Osteobus Fundacji NEUCA dla Zdrowia, w którym mieszkańcy będą mogli wykonać bezpłatne badania kości, czyli densytometrię. To jedno z działań profilaktycznych, realizowanych przez Fundację w całej Polsce, które zalecane jest na drodze profilaktyki osteoporozy - schorzenia odpowiadającego za pogarszający się stan struktury kostnej, często bezbolesnego.

osteobus
fot. Fundacja Neuca


Badanie trwa około 10 minut i dedykowane jest osobom po 40. roku życia, szczególnie kobietom w wieku pomenopauzalnym, a pomiar wykonywany jest z odcinka lędźwiowego kręgosłupa (L1 - L5). Jeśli Pacjent cierpi na osteoporozę, warto by zgłosił się z dokumentacją medyczną potwierdzającą chorobę i ostatnimi wynikami badań. Każdy pacjent otrzyma wydrukowany wynik i jego krótką interpretację oraz materiały edukacyjne o profilaktyce i leczeniu osteoporozy. Przeciwskazaniem do jego wykonania jest ciąża, badanie RTG lub rezonans robiony w ciągu ostatniego pół roku, a także pierwsze dwa dni po podaniu środka kontrastowego.

Udział w badaniu jest bezpłatny, wymagane są jednak wcześniejsze zapisy. To zapewni brak kolejek przed osteobusem i zminimalizuje zagrożenie. Można ich dokonywać przed planowanym badaniem pod tym samym adresem, gdzie odbywać się będą badania.

Osteobus będzie stacjonował w Tychach 18 czerwca przy ul. Armii Krajowej 1 w godzinach między 9.00 a 15.00. Kolejnym punktem na trasie osteobusa jest Łódź.

Po badaniu densytometrycznym panie w wieku 50 - 80 lat zaproszone są na bezpłatną konsultację medyczną, podczas której pracownik Centrum Medycznego Pratia z Poznania przeanalizuje wynik oraz przekaże informacje na temat nowoczesnej terapii leczenia osteoporozy, obecnie niedostępnej dla wszystkich pacjentów.

W osteobusie będą odbywać się tylko umówione wizyty. Przed wejściem do busa każdy pacjent będzie miał zmierzoną temperaturę i będzie dezynfekował ręce. Zaproszeni są pacjenci, którzy nie mają podejrzeń zakażenia koronawirusem i posiadają maseczki zakrywające usta i nos.

Wszelkie szczegóły na temat terminów badań, lokalizacji i zapisów znajdują się na stronie Fundacji NEUCA dla Zdrowia w „Aktualnościach” (http://www.fundacjaneuca.pl).

O FundacjiFundacja NEUCA Dla Zdrowia powstała w 2013 roku. Działalność Fundacji pozwala NEUCA jeszcze lepiej wypełniać misję społeczną, którą rozumiemy jako budowanie kultury zdrowia. Kluczowym celem, jaki sobie stawiamy zgodnie z Narodowym Programem Zdrowia, jest dążenie do poprawy zdrowia i związanej z tym jakości życia społeczeństwa.

ar / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.