Reklama

Wiadomości

  • 15 czerwca 2021
  • 19 czerwca 2021
  • wyświetleń: 3906

Kadry dzielnicy - powrót do przeszłości. Osiedle C wczoraj i dziś

Za nami:

Muzeum Miejskie w Tychach zaprasza na kameralne warsztaty fotograficzne i spacer po mieście śladami historii już w najbliższą sobotę, 19 czerwca w godzinach 11.00-15.00.

kadry dzielnicy, osiedle c


Sobotnie wiosenne przedpołudnie warto spędzić wędrując po tyskich zakamarkach i zagłębiając się w świat czarno-białej fotografii. To propozycja dla pasjonatów fotografii (choć nie tylko), którzy zobaczą, jak zmieniały się Tychy i ich otoczenie na przestrzeni lat. Poznają też wartość fotografii w dokumentacji tych zmian, co będzie wsparte nowym narzędziem zawierającym bogate zbiory fotografii Muzeum Miejskiego w Tychach, czyli wirtualną mapą-archiwum „ABC - Architektura Bliżej Ciebie” (http://www.abc.tychy.pl).

Stworzą nowe wersje archiwalnych kadrów i porównają to, co było, z tym, co jest. Poznają znaczenie, jakie dla dokumentowania lokalnej historii ma fotografia. Przyjrzą się bliżej działaniu wirtualnej mapy-archiwum „ABC - Architektura Bliżej Ciebie”, by następnie, zaopatrzeni w aparaty fotograficzne, wyruszyć w przestrzeń miasta, na osiedle C i odnaleźć dawne kadry. Po działaniach w terenie, już w Muzeum, wydrukują nowe odsłony dawnych fotografii i stworzą kolejny przyczynek do archiwalnego zbioru, idąc tropem ośmiu fotografów, których blisko dziewięćset zdjęć składa się na archiwum fotografii miasta z lat 1951-1989.

Mini wystawa, którą wspólnie przygotują, będąca efektem spaceru, stanie się zaproszeniem do ciekawych obserwacji, wniosków i dyskusji. Uczestnicy przynoszą ze sobą smartfon lub cyfrowy aparat fotograficzny oraz kabel USB (podłączenie smartfona/aparatu do komputera).

To propozycja nie tylko dla najmłodszych - do wspólnej zabawy zapraszamy też rodziców i opiekunów, ponieważ doceniamy rodzinne i międzypokoleniowe więzi. Ważne: osoby niepełnoletnie zapraszamy w towarzystwie opiekuna.

Miejsce zbiórki: ul. gen. S. Grota Roweckiego 68 (przed wejściem do restauracji Kolorowy Talerz).
Spotkanie poprowadzi: Anna Kura
Zapisy: Anna Kura, tel. 32 327 18 20-21, wew. 24, e-mail: a.kura@muzeum.tychy.pl.
liczba uczestników ograniczona!
Wstęp wolny!

ar / tychy.info

źródło: Muzeum Miejskie w Tychach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Muzeum Miejskie w Tychach" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Muzeum Miejskie w Tychach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Muzeum Miejskie w Tychach" podaj