Wiadomości

  • 15 czerwca 2021
  • wyświetleń: 906

Pylon cenowy - nieodłączny element stacji paliw i miejskich ulic

Materiał partnera:

Właściciele stacji paliw, przydrożnych myjni samochodowych, warsztatów naprawczych czy restauracji i hoteli poszukują trwałych rozwiązań, które pozwolą im wyróżnić się na tle konkurencji, a zarazem przykuć uwagę osób poruszających się po drogach autami. Dobrze, gdy przy okazji będą mogły być nośnikiem kluczowych dla klientów treści. Czy wiesz, jakie argumenty przemawiają za sięgnięciem po pylon cenowy? Czym w ogóle jest to rozwiązanie i w przypadku jakiego typu branż znajduje zastosowanie? Poniższy tekst odpowie na Twoje podstawowe pytania w tym temacie.

Pylon cenowy - co to takiego?Pylon cenowy to nowoczesny nośnik o charakterze reklamowym i informacyjnym. Można spotkać się też z jego innymi nazwami. Bywa określany totemem reklamowym lub też witaczem, z uwagi na swój specyficzny kształt i położenie przy drodze wjazdowej (najczęściej na parking przy stacji paliw).

Czym się charakteryzuje pylon cenowy?Reklama podświetlana, jaką bez wątpienia jest pylon cenowy, pozwala wyeksponować konkretne elementy (zazwyczaj jest to logo marki), co wpływa na jej doskonałą widoczność z dużej odległości oraz łatwość zaprezentowania informacji (na przykład cen paliw). Dwustronność pylonu cenowego, podobnie jak jego podświetlenie, determinuje większą widoczność tej formy reklamy. Pylony są wyposażone w elektroniczne wyświetlacze i są zazwyczaj zarządzane poprzez zdalne sterowanie przy użyciu pilota. Zasięg tego typu panelu sterowania obejmuje nawet do kilkudziesięciu metrów.

Jakie treści może zawierać pylon cenowy?Pylon cenowy może być w pełni spersonalizowany, aby jak najlepiej realizował strategię danego podmiotu. Zazwyczaj jednak jest to element typowy dla znajdujących się przy drogach szybkiego ruchu podmiotów usługowych, w tym głównie stacji paliw, myjni, zakładów napraw aut czy przydrożnych restauracji i hoteli. Mogą informować o godzinach otwarcia obiektu, cenach paliw, promocjach na daną usługę i wielu innych.

Jakie zalety przemawiają za stosowaniem pylonu cenowego?Pośród licznych zalet płynących ze stosowania pylonu reklamowego na szczególną uwagę zasługuje doskonała widoczność - nawet ze stosunkowo dużych odległości. Dwustronność rozwiązania sprawia, że tekst umieszczony na pylonie jest bez trudu odczytywany przez osoby nadjeżdżające samochodami z obu stron. Duży poziom odporności na zmienne warunki atmosferyczne również przemawia za zastosowaniem tego rozwiązania. Stałe podświetlenie gwarantuje widoczność napisów zarówno podczas pochmurnego dnia, jak również o zmroku.