Reklama

Wiadomości

  • 17 czerwca 2021
  • 27 czerwca 2021
  • wyświetleń: 2856

Festiwal Malutki - nowy teatralny festiwal dla najmłodszych

Za nami:

Festiwal Malutki powstał z potrzeby umacniania relacji rodzic-dziecko poprzez sztukę teatralną. Potrwa w Tychach od 25 do 27 czerwca. Wydarzenie skierowane jest do "najnajmłodszych" widzów - dzieci w wieku od 0-5 lat. Podczas festiwalu będzie można zobaczyć spektakle teatru najnajowego.

Nie ma - spektakl teatru najnajowego w Teatrze Małym z cyklu Teatr Malutki
Nie ma - spektakl teatru najnajowego w Teatrze Małym z cyklu Teatr Malutki · fot. Teatr Mały w Tychach


- Festiwal Malutki jest odpowiedzią na swoisty wybuch zainteresowania teatrem dla najmłodszych widzów w Polsce. Jest inicjatywą, Teatru Małego w Tychach, dedykowaną dzieciom 0-5 lat oraz bliskim im dorosłym, których chcemy zachęcić do rodzinnego eksplorowania nowych wrażeń artystycznych, ale przede wszystkim, do umacniania relacji rodzic-dziecko, poprzez sztukę teatralną. Warto podkreślić, że każda z propozycji programowych - spektakle, warsztaty, animacje, koncert w ramach FM - dostosowywane są do możliwości percepcyjnych i rozwojowych małej widowni. Na naszych najmłodszych i ich bliskich czeka specjalnie zaaranżowana sensorycznie przestrzeń, kącik dla dziecka i rodzica, zakątek z literaturą dla najmłodszych, a warsztaty i animacje będą prowadzone przez doświadczonych w pracy z małymi dziećmi artystów i edukatorów - mówi Joanna Piwowar-Antosiewicz, specjalistka ds. programowania edukacji teatralnej w Teatrze Małym w Tychach.

- Spektakle tworzone z myślą o bardzo małych dzieciach, nawet tych kilkumiesięcznych, powstają w Europie już od ponad 40 lat. Pionierzy tego nurtu od samego początku wierzyli w możliwość twórczego spotkania z bardzo małymi dziećmi i - tak jak chociażby boloński teatr La Baracca - kontynuują swoją misję do dziś. W Polsce, nurt został zainicjowany przez Zbigniewa Rudzińskiego z poznańskiego Centrum Sztuki Dziecka w 2006 roku. Teatr dla "najnajmłodszych" - bo tak dziedzinę tę określił nasz rodzimy inicjator - rozgościł się od tego czasu na dobre zarówno w instytucjach, jak i teatrach prywatnych czy alternatywnych. Dlaczego cieszy się tak wielką, niegasnącą popularnością? Ponieważ spotkania z widownią, wypełnioną bardzo małymi dziećmi i ich rodzinami, niosą ze sobą ogromną moc. Są energetyczne, pełne emocji, niesamowicie rozwijające - zarówno dla artystów, jak i widzów właśnie. To doskonała okazja do rozwoju sensorycznego, poznawczego, emocjonalnego, ale przede wszystkim niezwykły czas pogłębiania relacji - czy to w rodzinie czy w grupie rówieśniczej - wskazuje Alicja Morawska-Rubczak - pedagożka teatru i reżyserka.

festiwal  malutki


Program Festiwalu:Piątek, 25 czerwca16.00-18.00 Inauguracja Festiwalu Malutkiego na dziedzińcu teatralnym

Sobota, 26 czerwca11.00 - 16.00 Otwarcie stref rodzinnych na dziedzińcu.

11.00 - Teatr Animacji z Poznania „O czym szepcze las”
reż. Alicja Morawska-Rubczak
spektakl dla dzieci w wieku 2-5 lat oraz bliskich im dorosłych
Bilety: 20 zł

12.00 - KolektTacz „To jest teraz!” warsztaty ruchowe dla dzieci w wieku 0-3 lat i bliskich im dorosłych
Bilety: 5 zł

13.00 - Teatr Animacji z Poznania „O czym szepcze las”
reż. Alicja Morawska-Rubczak
spektakl dla dzieci w wieku 2-5 lat oraz bliskich im dorosłych
Bilety: 20 zł

14.00 - Art Fraction Foundation „Wielkie rzeczy” czytanie performatywne książki dla najmłodszych stworzonej przez Malinę Prześlugę, Piotra Klimka i Roberta Romanowicza połączone z animacjami (2-5 lat).

14.30 - Art Fraction Foundation „Wielkie rzeczy” czytanie performatywne książki dla najmłodszych stworzonej przez Malinę Prześlugę, Piotra Klimka i Roberta Romanowicza połączone z animacjami ( 2-5 lat)

15.00 Teatr Animacji z Poznania - „O czym szepcze las”
reż. Alicja Morawska-Rubczak
spektakl dla dzieci w wieku 2-5 lat oraz bliskich im dorosłych
Bilety: 20 zł

Niedziela, 27 czerwca11.00 - 16.00 Otwarcie stref rodzinnych na dziedzińcu.

11.00 KolektTacz „To jest teraz!” warsztaty ruchowe dla dzieci w wieku 0-3 lat i bliskich im dorosłych
Bilety: 5 zł

12.00 Teatr Mały, NIE-MA reż. Anna Białoń, Joanna Piwowar-Antosiewicz spektakl dla dzieci w wieku 1-3 i bliskich im dorosłych ; Bilety: 20 zł

13.00 Art Fraction Foundation „Wielkie rzeczy” czytanie performatywne książki dla najmłodszych stworzonej przez Malinę Prześlugę, Piotra Klimka i Roberta Romanowicza połączone z animacjami (2-5 lat).

14.00 - Teatr Mały, NIE-MA reż. Anna Białoń, Joanna Piwowar-Antosiewicz spektakl dla dzieci w wieku 1-3 i bliskich im dorosłych
Bilety: 20 zł

15.00 - Art Fraction Foundation „Wielkie rzeczy” czytanie performatywne książki dla najmłodszych stworzonej przez Malinę Prześlugę, Piotra Klimka i Roberta Romanowicza połączone z animacjami (2-5 lat).

16.00 - Teatr Mały - „Okropnie piękne”
Akcja twórcza podejmująca temat znaczenia błędu w procesie twórczym dla dzieci w wieku 3-5 lat.

18.00 Zespół Mamy Śpiewamy - koncert interaktywny dla rodzin z małymi dziećmi. (3-7 lat).
Bilety: 20 zł

ar / tychy.info

źródło: Teatr Mały

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Teatr Mały" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Teatr Mały

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Teatr Mały" podaj