Wiadomości

  • 14 czerwca 2021
  • wyświetleń: 565

Boli Cię kręgosłup? Sprawdź, jaki materac kupić w Tychach

Materiał partnera:

Bóle kręgosłupa mogą mieć wiele, czasami niepowiązanych ze sobą, przyczyn. Często jednak okazuje się, że spowodowane są nieodpowiednio dobranym materacem. Dobra powierzchnia do spania musi pozwalać na to, aby kręgosłup ułożył się w swoich naturalnych krzywiznach, dzięki czemu nasz sen jest zdrowy, komfortowy i daje nam energię na kolejny dzień. Sprawdź więc, jak dobrać taki materac i gdzie kupić go w Tychach.

Boli Cię kręgosłup? Sprawdź, jaki materac kupić w Tychach


Wypełnienie materaca - co będzie najlepsze dla osób z bólami kręgosłupa?Rodzaj wypełnienia wybieramy zazwyczaj na podstawie własnych preferencji, jednak niektóre okoliczności wymagają produktów o specjalnych właściwościach. Taką wyjątkową sytuacją są właśnie problemy z kręgosłupem. Dlatego w tym przypadku powinniśmy wybierać produkty, które, choć w pewnym stopniu zniwelują ten problem.

Wypełnienie, szczególnie polecane osobom borykającym się z bólami kręgosłupa, to pianka termoelastyczna. Można ją znaleźć w produktach marki Hilding, takich jak np. Hilding Rumba lub Hilding Salsa. Tego typu pianka ugina się pod wpływem temperatury naszego ciała, dzięki czemu idealnie dopasowuje się do anatomicznej budowy sylwetki. To z kolei powoduje, że nacisk na mięśnie i stawy redukują się i nasz organizm podczas snu może odpowiednio się zregenerować. Materace Rumba i Salsa od Hilding posiadają dodatkowo status wyrobu medycznego. Oznacza to, że przeszły wiele różnych testów oraz badań, i z powodzeniem mogą być stosowane w celach terapeutycznych.

Produkty te można zakupić w sklepach internetowych autoryzowanych partnerów [url=]producenta łóżek[/url] Hilding lub w sklepach stacjonarnych. Listę sklepów znajdujących się w Tychach oraz ich dokładne adresy znajdziesz na oficjalnie stronie Hilding, w zakładce znajdź sklep.

wypelnienie-materaca---co-bedzie-najlepsze-dla-osob-z-bolami-kregoslupa


Czy poziom twardości materaca ma znaczenie?Poziom twardości materaca będzie decydował o tym, w jaki sposób podczas snu ułoży się nasz kręgosłup. Jeśli rano budzisz się z bólem pleców czy szyi, to przyczyną może być właśnie nieodpowiedni stopień twardości Twojej powierzchni do spania. Zarówno zbyt twardy, jak i zbyt miękki materac powoduje, że kręgosłup nie jest w stanie ułożyć się w odpowiedniej pozycji, przez co nie może się zregenerować i daje nam o tym znać w formie bólu.

Twardość materaca należy dobierać na podstawie masy ciała. Marka Hilding w swojej ofercie posiada produkty o czterech stopniach twardości:

  • H1 (miękki) - dla osób o wadze nieprzekraczającej 60 kg,
  • H2 (średni) - dla osób o wadze od 60 do 80 kg,
  • H3 (twarde) - dla osób o wadze od 80 do 110 kg,
  • H4 (bardzo twarde) - dla osób o wadze powyżej 110 kg.


Osoby o masie ciała równej 60, 80 oraz 110 kg powinny brać pod uwagę własne odczucia. Najlepiej przed zakupem przetestować wybrany materac i sprawdzić, czy poziom twardości nam odpowiada. Taką możliwość mamy w stacjonarnych sklepach z produktami Hilding na terenie miasta Tychy.Na co jeszcze zwrócić uwagę podczas urządzania sypialni?Wypełnienie oraz poziom twardości materaca to podstawa w przypadku osób z bólami kręgosłupa, jednak powinniśmy zadbać też o inne aspekty, urządzając sypialnie. Istotną rolę odgrywa poduszka - odpowiednie podparcie ramion i głowy również wpływa na komfort naszego snu. Osoby zmagające się z problemami z kręgosłupem powinny wybierać poduszki ortopedyczne, które dodatkowo posiadają status wyrobu medycznego. Takimi produktami są Visco Prime oraz Visco Standard od Hilding, które wykorzystują właściwości termoelastycznej pianki, dzięki czemu dopasowują się każdorazowo do ułożenia głowy podczas snu.