Wiadomości

  • 10 czerwca 2021
  • 12 czerwca 2021
  • wyświetleń: 8524

Potrącenie dziecka na ul. Darwina. Interweniował śmigłowiec LPR

W czwartek, 10 czerwca około godziny 14.40 na oznakowanym przejściu dla pieszych na ul. Darwina doszło do potrącenia dziecka jadącego na hulajnodze przez samochód osobowy.

Potrącenie dziecka na ul. Darwina. Interweniował śmigłowiec LPR - 10.06.2021 · fot. 112tychy.pl


Na miejsce zdarzenia wezwane zostały: zespół ratownictwa medycznego, zastępy straży pożarnej, śmigłowiec LPR - Ratownik 4 oraz liczne patrole policji.

Ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu policjantów jak i relacji świadków wynika, że 9-letni chłopiec, jadąc na hulajnodze, wjechał na oznakowane przejście dla pieszych wprost pod nadjeżdżający samochód osobowy.

Dziecko w wyniku zderzenia z pojazdem doznało urazu głowy. Kierująca osobówką kobieta (66 lat) była trzeźwa. Po zaopatrzeniu na miejscu zdarzenia dziecko zostało śmigłowcem przetransportowane do szpitala w Katowicach Ligocie na dokładna diagnostykę.

Ulica Darwina na czas działań ratunkowych została całkowicie zablokowana. Ze względu na okoliczności zdarzenia na miejsce dodatkowo został wezwany policyjny technik kryminalistyki. Po około dwóch godzinach działania na miejscu zostały zakończone, a ruch przywrócony.

Ratownicy apelują, aby dzieci jeżdżące na hulajnogach, rowerach oraz rolkach miały kaski ochronne.

ar / tychy.info

źródło: 112tychy.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.