Wiadomości

  • 10 czerwca 2021
  • wyświetleń: 1130

W niedzielę GKS Tychy podejmie ŁKS Łódź. Bukmacherzy bez wyraźnego faworyta

Materiał partnera:

GKS Tychy ma szansę wywalczyć awans do Ekstraklasy. By tak się stało musi w niedzielę pokonać ŁKS Łódź i liczyć na korzystny układ innych spotkań. Finisz Fortuna 1 Ligi w Tychach zapowiada się ekscytująco. Bukmacherzy nie są w stanie wskazać zdecydowanego faworyta tego meczu.

W niedzielę GKS Tychy podejmie ŁKS Łódź. Bukmacherzy bez wyraźnego faworyta


Przed ostatnią kolejką Fortuna 1 Ligi GKS Tychy zachowuje szanse na wywalczenie bezpośredniego awansu do Ekstraklasy. Zadanie trudne, bowiem nie wszystko zależy od podopiecznych Artura Derbina. Trzeba liczyć na potknięcia Radomiaka Radom i Bruk-Bet Termalici Nieciecza.

Jednak pierwszy krok by spełnić sen o Ekstraklasie piłkarze GKS-u Tychy muszą postawić sami. Rywalem ŁKS Łódź. GKS Tychy w poprzednim meczu wysoko pokonał Odrę Opole i do meczu z Łódzkim Klubem Sportowym będzie przystępował pewny swoich umiejętności. Bukmacherzy w przedmeczowych kursach także kierują się lekkim wskazaniem na GKS Tychy, choć trzeba przyznać że wskazanie to jest minimalne.

Przede wszystkim pokonać ŁKS ŁódźKursy bukmacherskie przed meczem GKS Tychy - ŁKS Łódź skłaniają się w stronę gospodarzy. Bukmacherzy jednak doceniają klasę ŁKS-u, który także ma o co grać w meczu z Tyskimi. Ewentualna wygrana może zapewnić drużynie z Łodzi przeskoczenie w tabeli Fortuna 1 Ligi Arki Gdynia. W obliczu zbliżających się meczów barażowych to da przewagę terenu.

GKS Tychy o przewagę w barażach martwić się nie musi. Pozycja nr 3 w Fortuna 1 Lidze jest niezagrożona, ale przecież do meczów barażowych z udziałem GKS-u wcale nie musi dojść.

Jakie są atuty GKS-u Tychy przed meczem z ŁKS-em Łódź? Cztery wygrane w ostatnich pięciu kolejkach Fortuna 1 Ligi, dobra skuteczność i wspomnienie z lutego, kiedy GKS rozbił ŁKS w meczu wyjazdowym aż 3:0.
Pewien optymizm daje także fakt, że ŁKS Łódź średnio radzi sobie w meczach wyjazdowych Fortuna 1 Ligi w ostatnim czasie. Ostatnie 10 ligowych eskapad to 7 porażek i 3 wygrane. W pokonanym polu ŁKS Łódź zostawiał Puszczę, Koronę i Stomil. Można więc powiedzieć śmiało, ze nie jest to ligowa czołówka.

GKS Tychy u siebie radzi sobie solidnie i nie licząc ostatniej porażki z Bruk-Betem Termalicą raczej nie ma kompleksu własnego obiektu - wręcz przeciwnie. Jeśli Tyscy na mecz wyjdą tak samo zmotywowani jak przy okazji starcia z Odrą Opole, to o wynik można być spokojnym.

Bukmacherzy pamiętają jednak o klasie rywala. Bukmacher Superbet, będący jednym z legalnych bukmacherów działających w Polsce, przygotował zestawienie przedmeczowych kursów na pojedynek GKS Tychy - ŁKS Łódź:

Kursy bukmachera Superbet - Mecz:
GKS Tychy - 2.55, X - 3.40, ŁKS Łódź - 2.65

Kursy bukmachera Superbet - Mecz (podwójna szansa):
1X - 1.45, X2 - 1.48, 12 - 1.30

Kursy bukmachera Superbet - Mecz (zakład bez remisu):
GKS Tychy - 1.81, ŁKS Łódź - 1.96

Z przewidywaniami bukmachera Superbet zgadzają się inni legalni bukmacherzy, wystawiając zbliżone kursy. To oznacza, że GKS Tychy faworytem jest, aczkolwiek nie murowanym. Jeśli ŁKS Łódź w niedzielę zapunktuje w Tychach, to nikogo nie powinno to zdziwić czy szokować. Jednak ten scenariusz przekreślałby szanse na awans do Ekstraklasy bez konieczności grania meczów barażowych.

Możliwe scenariusze awansu dla GKS-u TychyPodstawowym założeniem jest to, że GKS Tychy potwierdzi przewidywania m.in. bukmachera Superbet i wybroni swoją pozycję faworyta. Trzy punkty w starciu z ŁKS-em są elementem koniecznym by myśleć o awansie.

Przed 34. kolejką Fortuna 1 Ligi zespół Tyskich traci 3 punkty do Radomiaka Radom i 2 do Bruk-Bet Termalici. Jeśli GKS Tychy wygra, to może awansować w przypadku porażki któregoś z bezpośrednich rywali. Jeśli obie te drużyny zanotują porażkę, Wówczas GKS Tychy nie tylko awansuje, ale zostanie mistrzem Fortuna 1 Ligi!

W drugiej możliwej opcji Radomiak Radom remisuje, a przegrywa zespół Bruk-Bet Termalici. Wtedy GKS Tychy zajmie drugie miejsce w tabeli na koniec sezonu. Mistrzem będzie Radomiak Radom.

Trzecia możliwość to porażka Radomiaka i wygrana Bruk-Bet Termalici. W takiej konfiguracji klub z Niecieczy kończy rozgrywki na 1. miejscu, a tuż za nim jest GKS Tychy. Wszystkie te opcje rozstrzygają miejsca według liczby punktów lub bilansu meczów bezpośrednich. GKS Tychy ma lepszy bilans meczów bezpośrednich z Radomiakiem i słabszy z Bruk-Bet Termalicą.

Również remis Bruk-Bet Termalici i porażka Radomiaka dadzą awans zespołowi GKS-u Tychy. W tej ostatniej konfiguracji wszystkie zespoły mają po tyle samo punktów i w grę wchodzi mała tabela punktów w meczach bezpośrednich wszystkich zainteresowanych ekip. W tej sytuacji do baraży spadałby Radomiak, a Tyscy awansują do Ekstraklasy z 2. miejsca.

Problemem jest fakt, że zarówno Radomiak Radom jak i Bruk-Bet Termalica są faworytami bukmacherów w swoich meczach. Ich rywale mają też mniej do zyskania niż np. ŁKS Łódź. Radomiak zagra z Koroną (kurs Superbet na wygraną Radomiaka: 1.50) z kolei Bruk-Bet Termalica ze Stomilem (kurs Superbet na wygraną klubu z Niecieczy: 1.40).

W najgorszym wypadku GKS Tychy o awans powalczy w barażach i będzie najwyżej rozstawionym zespołem. Trzeba jednak liczyć na to, że Korona i Stomil zagrają na maksimum umiejętności i powalczą z wyżej notowanymi rywalami. I przede wszystkim trzeba wierzyć w triumf GKS-u Tychy nad ŁKS-em Łódź.

Bukmacher Fortuna i bukmacher Superbet to legalni bukmacherzy. Zawieranie zakładów u nielegalnych bukmacherów jest zabronione, a udział w takiej grze zagrożony karą. Zakłady uzależniają. Hazard tylko dla osób pełnoletnich.