Reklama

Wiadomości

  • 9 czerwca 2021
  • wyświetleń: 1772

Zmiany numerów telefonów do tyskiej komendy policji

Dotychczas używane numery telefonów do tyskiej policji będą nieaktywne od 1 lipca.

policja, komenda miejska policji w tychach
fot. KMP Tychy


Tyska policja informuje, że w związku z wdrożeniem w całym kraju jednolitego planu numeracyjnego w oparciu o nowy prefiks resortowej sieci telekomunikacyjnej 47, ponad rok temu doszło do kompleksowej zmiany sposobu wybierania oraz kierowania połączeń do stacjonarnych telefonów resortowych podległych Ministerstwu Spraw Wewnętrznych i Administracji, w tym policji.

Dotąd, aby wykonać połączenie z sieci publicznej do jednostki policji, należało znać tzw. prefiks miejski, czyli ciąg cyfr, który poprzedzał numer wewnętrzny telefonu. Do dyżurnego KMP w Tychach był to numer „32 3256 255 ". Teraz po wprowadzeniu prefiksu 47, numer miejski do dyżurnego KMP Tychy będzie wyglądał tak: 47 8551 255.

Taki też numer (w zależności od operatorów z prefiksem międzynarodowym - dla Polski +48), będzie widoczny na wyświetlaczach telefonów osób, do których zadzwonią policjanci lub urzędnicy z numerów resortowych. Prosimy o zapamiętanie, że dotychczas nieznany numer strefy numeracyjnej 47, jest obecnie prefiksem, jakim posługują się wszystkie służby podległe MSWiA, w tym Policja, czy np. Straż Pożarna i nie należy obawiać się ich odbierania.

DOTYCHCZAS UŻYWANE NUMERY TELEFONÓW OD 1 LIPCA 2021 ROKU BĘDĄ NIEAKTYWNE.

Nowe numery do poszczególnych wydziałów Komendy Miejskiej Policji w Tychach znajdują się na stronie internetowej komendy oraz stronie BIP w zakładkach o danych teleadresowych: https://tychy.policja.gov.pl/

ar / tychy.info

źródło: KMP Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.