Wiadomości

  • 9 czerwca 2021
  • wyświetleń: 2983

Będzie megafon przy placu zabaw "Statek" na Paprocanach

27 kwietnia Klaudia Matlachowska - tyska działaczka społeczna wyszła z propozycją zainstalowania megafonu na placu zabaw na Paprocanach - na tzw. Statku, cieszącym się ogromnym zainteresowaniem małych tyszan oraz dzieci z okolicznych miast. Na początku tego tygodnia poinformowała, że urządzenie zostanie zainstalowane w połowie czerwca.

megafon


Zainstalowanie megafonu ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa dzieci. Więcej informacji na temat tego, jak będzie działał system poznamy już wkrótce.

Skąd pomysł na pojawienie się tego urządzenia? Dlaczego jest potrzebne?

- Dziś będąc na placu zabaw - tzw. statku na Paprocanach i rozmawiając ze znajomą zauważyłam pewną sytuację. Dwie panie chodziły za rękę z maluszkiem, który się zgubił i szukały jego rodziców. Koleżanka, mająca małe dzieci powiedziała mi, że to się zdarza częściej. Dziś na placu zabaw było bardzo dużo dzieci, ale jak wiadomo, gdy przychodzi sezon ten teren pęka w szwach! Nietrudno się zgubić w tym miejscu i stracić z oczu swoje dziecko - jakkolwiek rodzic by nie był uważny. Zauważmy też, że na Paprocany przyjeżdża wiele rodzin spoza miasta, często po raz pierwszy i nie znając kompletnie terenu - relacjonowała Klaudia Matlachowska w mediach społecznościowych.

Po megafon będzie można sięgnąć:

  • gdy dziecko się zagubi w tłumie - będziemy mogli dzięki niemu głośno powiedzieć, że go szukamy, opisując jak jest ubrane, podać jego wiek itd.,
  • gdy zauważymy, że jakieś dziecko nie potrafi znaleźć rodziców - będziemy mogli głośno powiedzieć, że znajduje się w danym miejscu i czekamy z nim.


Docelowo Klaudia Matlachowska proponuje zamontować megafony nie tylko przy placu zabaw na Paprocanach, ale i w innych miejscach w mieście.

Loading...

ar / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.